Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 04 maj 2024

20 marca rozpoczął się pod Tryszczynem kilkudniowy protest rolników – po internecie zaczęło krążyć zdjęcie pokazujące jak tłum rolników z samochodami blokuje jakąś drogę. Szczególnie widoczne są biało-czerwone flagi. 20 marca protesty nie były tak rozległe jak w lutym, zatem mogły się pojawiać skojarzenia z Bydgoszczą, gdzie tego dnia akurat protestowano. Jak się okazało to zdjęcie było fakem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Opublikowano w Regionalne

Od 25 kwietnia Polskie Radio Pomorza i Kujaw z siedzibą w Bydgoszczy ma powołaną Radę Nadzorczą, czyli organ kontroli. Wakat funkcjonował od 22 lutego, gdy zakończyła się kadencja poprzedniej Rady. I chociaż Rada Mediów Narodowych 15 lutego powołała nowy skład tego organu to nie zostało to uznane przez likwidatora spółki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu