Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 maj 2024

 

W październiku zadebiutuje nowy kierunek lekarskich na Politechnice Bydgoskiej. O tym, że bydgoskie uczelnie otwierają się na medycynę świadczy też inicjatywa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który we współpracy z Collegium Medicum UMK utworzy kierunek związany z materiałami do zastosowań medycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W związku ze zmianą prezydenta Miasta Inowrocławia, zwróciliśmy się do prezydenta Arkadiusza Fajoka, aby w ramach nowej jakości funkcjonowania Urzędu Miasta zlikwidował gazetkę ,,Nasze Miasto Inowrocław”, które nie jest prasą, a nawet jak pokazały ostatnie tygodnie, może być wykorzystywana do propagandy sukcesu władzy. Liczymy, że nowy prezydent będzie otwarty na argumenty, które nie przekonywały jego poprzednika.

Opublikowano w Inowrocław

Za niecałym miesiąc wybierzemy 720 reprezentacje blisko pół miliarda obywateli w Unii Europejskiej. Polska delegacja będzie liczyła 53 posłów. Kampania w Polsce powoli się rozpędza, chcemy jednak mówić nie tylko o Polsce i regionie, ale o wyborach w całej Europie, aby pokazać ich całościowy charakter.

Opublikowano w Regionalne

Do zobaczenia finalnego efektu inwestycji dewelperskiej nazwanej Nowym Portem, która będzie bezpośrednio oddziaływać na bulwary nad Brdą musimy jeszcze poczekać, zatem wciąż musimy nasze wyobrażenia opierać na wizualizacjach. Już jednak teraz konstrukcję wpisują się w krajobraz, a Nowy Port możemy zobaczyć nawet z tak popularnego miejsca jak Wyspa Młyńska. Już dzisiaj Nowy Port to ważny element krajobrazu centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2001 roku 19-letnia Karolina ze wsi Trzebień udała się z bratem na dożynki do Pruszcza Pomorskiego. Dziewczyna została bawić się do nocy, do domu już nigdy nie wróciła – 16 września 2001 roku w Grabowie przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki młodej kobiety w Wiśle. W marcu 2002 roku śledczy sprawę umorzyli, bo nie było dowodów, że doszło do popełnienia przestępstwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na zakończonej w miniony czwartek pierwszej sesji Sejmiku Województwa radni wybrali skład komisji merytorycznych oraz dokonali wyboru prezydiów. Pozwala to nam ostatecznie podsumować jak wygląda pozycja bydgoskich radnych wojewódzkich i układ sił w nowym Sejmiku Województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu