Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 maj 2024

Od soboty po bydgoskich ulicach jeździ elektryczny Yuton U12 użyczony przez producenta na testy. Autobus na jednym ładowaniu ma być wstanie przejechać 400 km. Dla jednych przejażdżka tym autobusem może być atrakcją, innym może popsuć szyki, bo w pojeździe nie ma możliwości zakupu biletu kartą płatniczą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ks. prałat Stanisław Kotowski przypomniał, że to były Ordynariusz Bydgoski, biskup Jan Tyrawa jest protoplastą otworzonego w środę Muzeum Diecezji Bydgoskiej. To on podpisał dekret powołujący do życia tę placówkę muzealną. Dekret ów zawiera m.in. takie słowa: „Całe wieki wytworzyły dzieła sztuki sakralnej, które potrzebują nieustannej troski, nie tylko po to, by je zachować od zniszczenia, ale także należycie przechowywać i konserwować oraz eksponować następującym po sobie pokoleniom”. I to jest właśnie istotą funkcjonowania tego muzeum – podkreślił ks. prałat Kotowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku. W związku z prawie trzyletnim opóźnieniem w implementacji Krajowego Planu Odbudowy koalicyjny rząd przeprowadził na początku br. jego rewizję. Nowa wersja jest już w ok. 80 proc. uzgodniona z Komisją Europejską, a cały ten proces może się zakończyć w wakacje – poinformowała w tym tygodniu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jednocześnie rząd planuje rozpocząć z KE negocjacje dotyczące przedłużenia terminu zakończenia KPO, ponieważ czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich tygodniach Telewizja Polska dokonała całkowitego przejścia na standard HD w internecie. Od jakiegoś czasu również sygnał HD nadawany jest naziemnie. TVP Bydgoszcz na streamingu na HD przeszła około miesiąca temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Strażnik Miejski z pistoletem w kaburze to nie jest codzienny w Bydgoszcz widok, służba ta wykorzystuje broń głównie przy konwojowaniu dokumentów, ostatnio mieliśmy maraton wyborczy, gdzie konwojowano karty do głosowania. Broń palna nie jest już specjalnie widoczna przy czynnościach typowo patrolowych. Straż Miejska jest obecnie na etapie sprzedaży starych pistoletów MAG95.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu