Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 wrzesień 2023

Po raz drugi Bydgoszcz aplikuje o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, tym razem któreś z polskim miast uzyska ten tytuł w 2029 roku, będzie to zatem nasza wewnętrzna polska rywalizacja, choć w opiniowaniu ofert przygotowanych przez poszczególne miasta obok przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa, będą brali udział też przedstawiciele Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Do tej pory dwa polskie miasta uzyskały ten prestiżowy tytuł: Kraków i Wrocław.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 26 wrzesień 2023 18:13

Inowrocław ponownie bez dotacji na zabytki

Rząd ogłosił wyniki drugiego naboru Programu Odbudowy Zabytków, podobnie jak w pierwszej edycji nie znalazły się żadne środki dla Inowrocławia, prezydent miasta Ryszard Brejza zarzuca, ze nawet nie uzasadniono tej decyzji. Inowrocławski ratusz zabiegał o te same zadania co w pierwszym naborze, które wówczas również odrzucono.

Opublikowano w Inowrocław

Z Europejskiego Banku Inwestycyjnego pozyskała ponad 12 mln zł na modernizację oświetlenia i termomodernizację budynków, tych środków nie będzie trzeba oddawać pod warunkiem, że na te cele miasto zainwestuje w ciągu najbliższych 3 lat przynajmniej 240 mln zł. Prezydent Rafał Bruski zapowiedział wymianę w ramach tego zadania oświetlenia spółki Enea Oświetlenie, która w praktyce zniknie z bydgoskich ulic.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek i w sobotę w Łuczniczce odbędzie się III edycja BluGameShow jednego z ważniejszych wydarzeń z branży gier komputerowych w Polsce. Będą ludzie w strojach w gier i filmów w ramach zabawy w cospley, będą turnieje w Counter Strike i Fifę z pulą nagród przewyższającą 100 tys. zł, ale będzie to też okazja, aby przyjść sobie i po prostu pograć. Organizatorzy z bydgoskiego BluHolding chcą w ten sposób wspierać rozwój już i tak silnej w Bydgoszczy branży IT.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj poinformowaliśmy, że związki zawodowe zapowiedziały na 10 października rozpoczęcie strajku, który doprowadzi do zatrzymania pociągów Polregio w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Dzisiaj Polregio informuje nas, że doszło do zawarcia porozumienia, zatem w pozostałych województwach, w tym kujawsko-pomorskim na dzisiaj nie ma większego ryzyka, że staną pociągi.

Opublikowano w Regionalne

Firma ,,EBUD” - Przemysłówka została generalnym wykonawcą budowy instalacji hermetyzującej dla instalacji unieszkodliwiania odpadów Remondisu zlokalizowanej przy ulicy Inwalidów. Jej budowy od wielu lat domagali się mieszkańcy z uwagi na przykre zapachy które uprzykrzają im życie, w szczególności w okresie upałów. Główny wykonawca to firma z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu