Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 wrzesień 2023

Gdy w grudniu węgierskie linie lotnicze uruchamiały połączenie z Bydgoszczy do Londynu spekulowano, że to może nie być ostatnie słowo Węgrów i spodziewać możemy się rozszerzenia oferty. Konkretne deklaracje jednak zazwyczaj ogłaszane są na tuż przed, oferta złożona na promocję województwa w przetargu sugerować może, że Węgrzy mogą planować zwiększyć swoje zaangażowanie lub szukają pretekstu do wycofania się.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę po południu minął termin zgłaszania do rejestracji kandydatów na posłów i senatorów, w okręgu bydgoskim do Sejmu pełne listy zgłosiło 7 komitetów, co łącznie daje 158 nazwiska. Każdy wyborca będzie mógł oddać głos tylko na jedno wybrane nazwisko.

Opublikowano w Regionalne

W niedzielę, czyli w dzień wolny od pracy doszło do wyburzenia kamienicy przy ulicy Gdańskiej, która znajdowała się w rejestrze zabytków, z kolei pod koniec sierpnia doszło do pożaru budynku dawnego dworca towarowego przy ulicy Rycerskiej – ogień poważnie uszkodził ten budynek. Szef klubu radnych PiS, wiceminister Jarosław Wenderlich, wniósł aby Prokurator Generalny sprawował nadzór nad śledztwami w obu sprawach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główny Urząd Statystyczny prognozuje, że bieżący rok pierwszy raz województwo kujawsko-pomorskie zakończy z populacją poniżej 2 mln. Zaprezentowana kilka dni temu przez GUS prognoza zakłada, że 2060 roku będziemy mieli zaledwie 1 mln i 359 tys. mieszkańców. Najbardziej zmniejszyć miałaby się populacja Bydgoszczy, aż o 31,1% w stosunku do danych z końcówki 2022 roku.

Opublikowano w Regionalne

Kiedy przychodzi nam myśleć o modzie, nasz umysł nieświadomie błądzi w stronę wielkich pokazów czy lśniących sukien. Ale istnieje aspekt, który zasługuje na uwagę – subtelny, choć wpływowy – akcesoria. Często jest to właśnie biżuteria, która dodaje "tego czegoś" naszym codziennym i wieczorowym strojom, czyniąc je wyjątkowymi. W 2023 roku, wśród tych drobnych dodatków, to właśnie bransoletki zyskują na znaczeniu i stają się niekwestionowaną gwiazdą. Ich rosnąca popularność stanowi dowód na to, jak ważne jest dbanie o detale w modzie. W niniejszym artykule zanurzymy się w świat tych eleganckich ozdób, aby zrozumieć, jakie trendy dominują w tej kategorii w 2023 roku.

Opublikowano w Polecane

Ponad 500 wioślarzy reprezentujących uczelnie z całej Europy przyjechało do Bydgoszczy na Akademickie Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Zmagania na torze w Brdyujściu rozpoczną się w piątek, ale już w czwartek organizatorzy zapraszają mieszkańców na Wyspę Młyńska na ceremonię otwarcia, która rozpocznie się o godzinie 17. Po prezentacji uczestników Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przygotował koncert.

Opublikowano w Sport

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zwróciła się do marszałka Senatu o uchylenie immunitetu senatorowi Krzysztofowi Brejzie, w celu postawienia zarzutów karnych w tzw. aferze fakturowej. Polityk zadeklarował, że sam z immunitetu zrezygnuje. Zważywszy na to, że do wyborów zostało niecałe 40 dni, na pewno ta decyzja śledczych wywoła dodatkowe emocje.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 07 wrzesień 2023 06:23

Wójt upomniany, bo nie ma zastępcy

Rządzona przez wójta Wojciecha Oskwarka gmina Nowa Wieś Wielka jest swego rodzaju ewenementem, bowiem wójt nie ma żadnego zastępcy. Z jednej strony mieszkańcy mogą się cieszyć, bo wicewójt to zawsze koszty, a tak mają tańszy urząd, zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej wręcz obowiązkiem ustawowym jest posiadanie przez wójta swojego zastępcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu