Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNadal trwają negocjacje wokół list PiS-u

Nadal trwają negocjacje wokół list PiS-u

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 wrzesień 2015 17:10

Pełnomocnik lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos przyznaje pytany przez nas, że cały czas prowadzone są negocjacje z Warszawą odnośnie list wyborczych Zjednoczonej Prawicy do Sejmu. Z tego też powodu oficjalnie cały czas trudno mówić o nazwiskach kandydatów.

Na dzisiejszej konferencji prasowej posła Tomasza Latosa pytaliśmy o byłą działaczkę PSL Silvanę Oczkowską, która według spekulacji miałaby startować z pierwszej dziesiątki. Jej osoba budzi kontrowersje, gdyż jako wieloletnia radna województwa, wspierała działania marszałka Piotra Całbeckiego, w tym niekorzystne dla Bydgoszczy i regionu bydgoskiego. W ostatnim czasie chociażby w kwestii planu transportowego.

 

Latos potwierdził, że Silvana Oczkowska będzie kandydatką, przy tym dodając, że na jej temat można usłyszeć też wiele pozytywnych opinii.

 

Nieoficjalnie ustaliliśmy,że jedną z przyczyn przeciągających się negocjacji jest kwestia działaczy Solidarnej Polski. Partia Zbigniewa Ziobro chce, aby z wysokiego szóstego miejsca kandydował Maciej Szota, były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Inowrocławia. Nie podoba się to jednak inowrocławskim strukturom, gdyż nadal w tym mieście Solidarna Polska jest w koalicji z Platformą Obywatelską i prezydentem Ryszardem Brejzą, którego metody rządzenia mają być dalekie od standardu nowej jakości, jaki niesie na swoich sztandarach PiS.

 

Ponadto nie wiadomo z którego miejsca będzie startował bydgoski radny Łukasz Schreiber. Wstępnie znalazł się on dopiero w drugiej dziesiątce, co nie satysfakcjonuje części lokalnych struktur.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu