Jesteś tutaj: HomeInowrocławKto do Senatu z Inowrocławia?

Kto do Senatu z Inowrocławia?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 07 wrzesień 2015 16:42

Dzisiaj dobiega końca termin rejestracji komitetów wyborczych. Z racji, że w wyborach do Senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze, to szansę na zostanie senatorami mają także kandydaci nie związani z partiami o największym poparciu w Polsce. Sprawdzamy kto może startować do Senatu z okręgu obejmującego Inowrocław i Nakło nad Notecią.

Głównym pretendentem do utrzymania funkcji jest senator Jan Rulewski, który popierany będzie przez Platformę Obywatelską. Bardziej związany jest on jednak z Bydgoszczą, gdzie mieści się jego główne biuro, stąd też w powiecie inowrocławskim pojawiają się głosy, że należy go wymienić na kogoś związanego z okręgiem. Łatwo jednak mówić, a trudniej przekonać społeczności kilku powiatów.

 

Nie wiemy cały czas oficjalnie kto będzie reprezentował Prawo i Sprawiedliwość w tym okręgu. Nieoficjalnie pojawia się nazwisko wiceburmistrza Kruszwicy Mikołaja Bogdanowicza. Ludowcy natomiast zamierzają postawić na radnego powiatowego Jacka Olecha. Swój komitet o dźwięcznej nazwie ,,Stop Korupcji” zarejestrował także Mieczysław Piwowar. Chęć wystawienia swojego kandydata w tym okręgu ma także partia KORWIN.

 

Najprawdopodobniej o fotel senatora nie będą chcieli powalczyć mieszkańcy pozostałych powiatów tworzących okręg z Inowrocławiem – powiatu: nakielskiego, mogileńskiego, żnińskiego i sępoleńskiego.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu