Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 luty 2024

28 stycznia w Bydgoszczy gościł były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, na to spotkanie przyszli głównie sympatycy PiS-u, ale obecny był także bydgoski lider KOD Karol Słowiński, który próbował zadać pytanie gościowi, ale utrudniali to sympatycy PiS-u okrzykami m.in. - Idź do Tuska.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 06 luty 2024 00:20

Piesi na pasach nie są święci

Po udanym 2023 roku, gdy w Bydgoszczy nikt nie zginął na przejściach dla pieszych, mamy styczeń z dwoma ofiarami śmiertelnie potrąconymi przez tramwaje. Wstępna ocena wskazuje, że wina leżała po stronie pieszych – zgodnie z przepisami pieszy nie ma pierwszeństwa przed tramwajem, dodatkowo nastoletnia ofiara w momencie zdarzenia, według świadków, była zajęta ekranem telefonu komórkowego. Bydgoscy policjanci postanowili przyjrzeć się zachowaniu pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po odejściu wieloletniego prezydenta Ryszarda Brejzy do Senatu, w Inowrocławiu nie brakuje chętnych, aby zabiegać o urząd prezydenta. Może to wynikać z tego, że Brejza był trudnym przeciwnikiem do pokonania – o czym świadczy prawie 20 lat rządów, a teraz rozpoczyna się nowy rozdział. Na razie oficjalnie znamy dwa nazwiska.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 05 luty 2024 14:02

Co dalej z Halą Targową?

W ubiegłym tygodniu hala targowa przy ulicy Magdzińskiego przestała funkcjonować według zamierzeń. Operator w mediach społecznościowych zaoferować, że w tym miejscu można komercyjnie zorganizować targi, bankiety, pokazy mody, czy stand-upy. Czas pokaże czy będą chętni na tego typu wydarzenia, ale czy taka powinna być koncepcja tego miejsca.

Opublikowano w Bydgoszcz

O budowę obu obwodnic mieszkańcy i samorządowcy zabiegają od wielu lat, byliśmy nawet świadkami blokad dróg w ramach protestów, które miały zwrócić uwagę na braki infrastrukturalne. Z punktu widzenia Sępólna Krajeńskiego sporym problemem jest około tysiąca tirów, które przejeżdżają przez środek miasta. Pod koniec stycznia GDDKiA poinformowała o otwarciu ofert w przetargu.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 05 luty 2024 10:07

Lewica Bruskiemu przestała być potrzebna

Historia koalicji PO-SLD(Nowa Lewica) sięga 2010 roku, wcześniej był czas za prezydenta Dombrowicza, że PO z PiS-em nie chciało dopuścić przedstawiciela lewicy do prezydium Rady Miasta. Z kadencji na kadencję znaczenie lewicy zaczęło jednak spadać, dzisiaj w środowisku Koalicji Obywatelskiej słyszy się nawet głosy – jakim prawem Nowa Lewica ma mieć wiceprezydenta?

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda Michał Sztybel chce się włączyć w rekultywację terenów skażonych przez dawne zakłady chemiczne Zachem, głównie w ramach wsparcia Miasta Bydgoszczy w realizacji specustawy, którą uchwalił parlament w poprzedniej kadencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu