Jesteś tutaj: HomeMagazynW sobotę 2 nowe zakażenia COVID-19 – to wynik niespotykany od lipca 2020 roku (raport)

W sobotę 2 nowe zakażenia COVID-19 – to wynik niespotykany od lipca 2020 roku (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 19 czerwiec 2021 13:25
W sobotę 2 nowe zakażenia COVID-19 – to wynik niespotykany od lipca 2020 roku (raport) Fot: Markus Spiske

Jest się z czego cieszyć, ale też nie może to uśpić naszej czujności – za nami kolejny tydzień, w którym widzimy poprawiającą się sytuację epidemiczną w województwie kujawsko-pomorskim. Dzisiaj stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 2 nowe przypadki zakażeń, co jest najniższym wynikiem w Polsce. Kronikalskim obowiązkiem – po jednym w Bydgoszczy i we Włocławku.

 

Ostatniego tygodnia mieliśmy w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzone 9 zgonów z powodu COVID-19 – pierwszy raz od jesieni jest to liczba jednocyfrowa, jeszcze tydzień temu było to 20 zgonów, co pokazuje, że również poprawia sytuacja jeżeli chodzi o śmiertelność.

 

 

 
 

 

Grafiki z wykorzystaniem www.canva.com

 

Główna przyczyna spadku zakażeń to postęp programu szczepień przeciwko COVID-19. Stwierdza się obecnie mniej zakażeń niż w czerwcu ubiegłego roku, choć przeprowadza się ponad dwukrotnie więcej testów niż przed rokiem.

 

Szczepienia historycznie:

 

Szczegółowy raport o szczepieniach przedstawimy po południu na Portalu Kujawskim.

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

    Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

  • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

    Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu