Jesteś tutaj: HomeMagazynRosja ma problem z nową falą COVID-19. Niech jej błędy będą dla nas przestrogą

Rosja ma problem z nową falą COVID-19. Niech jej błędy będą dla nas przestrogą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn niedziela, 20 czerwiec 2021 13:43
Rosja ma problem z nową falą COVID-19. Niech jej błędy będą dla nas przestrogą Fot: IDFI

W ostatnim czasie w Federacji Rosyjskiej zauważalny jest znaczący przyrost nowych zakażeń do już ponad 14 tys. dziennie, z powodu COVID-19 średnio umiera około 350 osób dziennie. Przekłada się to na zapełnienie szpitali w wielkich ośrodkach. W wielu miastach przywracane są też obostrzenia.

Główna przyczyna rosyjskich problemów leży w postępie szczepień przeciwko COVID-19. W Rosji szczepi się głównie rodzimą szczepionką Sputnik V, która nie została do tej pory dopuszczona do użytku w Unii Europejskiej. Główny problem leży jednak w niskiej wyszczepialności Rosjan. Z analizy Ośrodka Studiów Wschodnich wynika, że jedną dawkę szczepionki przyjęło 18,5 mln osób, czyli 12,7% populacji, dwie dawki zaś niecałe 10%. Dla porównania w województwie kujawsko-pomorskim dwie dawki przyjęło blisko 25% populacji, jedną zaś 41,6%., średnia dla Unii Europejskiej jest nieco wyższa (przeszło 27% dla dwóch dawek).

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

    Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

  • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

    Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu