Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławscy radni PiS popierają Metropolię Bydgoską. Brejza: Nie będziemy się jednak prosić

Inowrocławscy radni PiS popierają Metropolię Bydgoską. Brejza: Nie będziemy się jednak prosić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 listopad 2015 14:53

Radni Prawa i Sprawiedliwości na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia zgłosili interpelacje, w której oczekują podjęcia przez inowrocławski samorząd działań, aby Inowrocław stał się silnym ogniwem Metropolii Bydgoskiej. Może być to jednak trudne z powodu trudnych relacji pomiędzy samorządami.

 

Interpelacje w imieniu radnych PiS zaprezentował Maciej Basiński Środki dedykowane na Metropolię Bydgoską mogłyby zostać wykorzystane, np. na poprawę komunikacji pomiędzy Inowrocławiem i Bydgoszczą. Według przyjętego przez Sejmik ,,Planu Zrównoważonego Publicznego Transportu Zbiorowego pomiędzy tymi miastami występują znacznie większe potrzeby transportowe niż chociażby pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem.

 

Basiński wyjaśniał, że stworzenie metropolii umożliwi pozyskanie dodatkowych funduszy z budżetu państwa. Zaapelował on, aby na kolejnej sesji Rady Miejskiej stanął punkt, podczas którego radni zajęliby stanowisko.

 

Do interpelacji odniósł się prezydent Ryszard Brejza, którzy przypomniał radnym, że Inowrocław starania o udział w metropolii wyrażał przez wiele lat wyrażał chęć udziału w metropolii bydgoskiej lub bydgosko-torińskiej – Dzisiaj podsumuję to tak, Inowrocław, inowrocławianie, nie będą się dopraszali za wszelką cenę, aby dostąpić zaszczytu dostąpienia do metropolii bydgoskiej. Kilka lat temu odpowiedziałem w miejscu inowrocławian, że jeżeli dla nas tam miejsca nie przewidujecie, to my sobie sami poradzimy.

 

PiS chce naprawy relacji bydgosko-inowrocławskich

Radny Basiński uważa, że w sytuacji, gdy mamy konkretną ustawę o związkach metropolitarnych potrzebne jest nowe otwarcie we współpracy inowrocławskiego i bydgoskiego samorządu. Dlatego też inowrocławscy radni PiS jednoznacznie opowiadają się za metropolią z miastem centralnym Bydgoszczą. To stanowisko popierać mają także bydgoscy radni tego ugrupowania.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu