Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 02 kwiecień 2023

Niedzielą Palmową w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. Jedną z ciekawszych form przeżywania Niedzieli Palmowej przez katolików są Misteria Męki Pańskiej, będące przedstawieniem wydarzeń pomiędzy Niedzielą Palmową,a ukrzyżowaniem oraz późniejszym z martwych powstaniem Jezusa Chrystusa. Jak mówił w Kruszwicy biskup Radosław Orchowicz, nie chodzi o to, aby tylko oglądać, ale przeżywać jak wielką ofiarę dla zbawienia świata uczynił Chrystus.

Opublikowano w Regionalne

W Niedzielę Palmową w Fordońskiej Dolinie Śmierci w dwóch odsłonach prezentowane było Misterium Męki Pańskiej. To już 22. edycja bydgoskiego Misterium, które odbywa się w miejscu niezwykłym, bowiem w Dolinie Śmierci, gdzie w czasie II wojny światowej Niemcy dopuścili się tragicznej zbrodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w Grudziądzu gościł wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, jego wizyta była związna z rozpoczęciem remontu mostu kolejowego nad Wisłą w tym mieście. Most składa się z aż 11 przęseł i liczy 1,1 km długości, z tego powodu jest to jedna z największych tego typu przepraw w Polsce. Modernizacja jest wymuszona stanem technicznym mostu, ale pozwolić ma też znacząco przyśpieszyć czas przejazdu pociągów.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 02 kwiecień 2023 10:04

,,Wszystkie wady Klary...” bydgoskiego pisarza

Piotr Borlik jako twórca literacki zdobył uznanie czytelników głównie za sprawą kryminałów, być może jego trylogię ,,Boska proporcja” wkrótce zobaczymy na ekranie, bowiem producenci filmowi kupili do niego prawa. Dosłownie kilka dni temu miał miejsce debiut Borlika w innym gatunku komedii obyczajowych za sprawą premiery książki ,,Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta”.

Opublikowano w Magazyn

Dzisaij (2 kwietnia) o godzinie 16:00 oraz 20:00 zaprezentowane będzie Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci.  Przygotowaliśmy krótką zapowiedź w trakcie sobotniej próby generalnej. Dzisiaj przypada też 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, z tego też powodu nie zabraknie nawiązać do tego wielkiego Polaka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu