Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 kwiecień 2023

W sali sesyjnej żnińskiego ratusza odbyła się w poniedziałek historyczna chwila i to nie za sprawą wzniosłych słów – Bydgoszcz takiej odpowiedzialności za wydatkowanie środków europejskich nie miała nigdy, podlegli prezydentowi Bydgoszczy pracownicy wezmą odpowiedzialność za wydatkowanie około 0,5 mld zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Nie wykluczone, że Bydgoszcz będzie jedynym miastem w Polsce, które przyjęło tak odpowiedzialne kompetencje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wraz z planowaną na 11 czerwca korektą rozkładów jazdy pojawi się siedem dodatkowych par pociągów z Poznania, które zatrzymywać będą się w Inowrocławiu – pięć pojedzie dalej do Torunia, dwa natomiast do Bydgoszczy. Ubiegłoroczne zamieszanie na kujawsko-pomorskiej kolei sprawiło, że rozkłady, które weszły w życie od grudnia, nie były w pełni satysfakcjonujące dla pasażerów. Ofertę poprawić ma czerwcowa korekta.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 24 kwiecień 2023 16:13

Przegląd zagraniczny: Mołdawia bliżej NATO

W ostatnim czasie sporo się działo w Europie – Parlament Europejski wezwał do rozpoczęcia w tym roku negocjacji w sprawie członkostwa Mołdawii w Unii Europejskiej, stawiając jednocześnie rządowi w Kiszynowie szereg warunków do spełnienia, w tym walkę z korupcją. Zaczniemy jednak od powrócenia do tematu sprzed tygodnia – prorosyjskiego skrętu Węgier Orbana. Chcemy wam pokazać spot jaki emituje węgierska telewizja publiczna (z polskim tłumaczeniem).

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 24 kwiecień 2023 16:02

Radni chcą ufundować tablicę na 100. lecie Halki

Chór Towarzystwa Śpiewu ,,Halka” znany jest na całych Kujawach, ale też sławę zdobył w różnych częściach Polski – zebranie założycielskie Towarzystwa miało miejsce 3 czerwca 1923 roku, dla upamiętnienia 100-lecia na budynku przy ulicy Staropoznańskiej 108 pojawi się do 3 czerwca tablica pamiątkowa. W poniedziałek uchwałę w tej sprawie podjęli radni Rady Miejskiej w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Za nami prawie tydzień konsultacji społecznych koncepcji przebudowy Ronda Jagiellonów, w celu  dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Partia Razem oraz Bydgoski Ruch Miejski postulują o to, aby na wysokości tablicy Romana Dmowskiego na delegaturze Urzędu Marszałkowskiego wyznaczyć dodatkowo naziemne przejście dla pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla biegacza najlepszą rzeczą jaką może robić jest oczywiście bieganie – w niedzielę 23 kwietnia odbył się tradycyjny bieg urodzinowy, trasa 5-kilometrowego biegu prowadziła przez malownicze alejki nad Kanałem Bydgoskim. Był to rekordowy bieg za sprawą liczby uczestników.

Opublikowano w Bydgoszcz

Władze Bydgoszczy do rewitalizacji Placu Kościeleckich zabierają się dłuższego czasu, przed rokiem udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ok. 5 mln zł dotacji, zakładano, iż pozwoli to sfinansować całą inwestycję. Niestabilna sytuacja na rynku budowlanym sprawia, że koszty okazały się znacznie większe, dlatego inwestycja ta pomimo rządowej dotacji była w zawieszeniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu