Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 08 kwiecień 2023

Od 2016 roku działające w Europie centra szkoleniowe dla kadry oficerskiej, spotykają się na corocznej konferencji w celu wymiany bieżących doświadczeń. Do tej pory te konferencje organizowano w Niemczech, w tym roku konferencję po raz pierwszy zorganizowano w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Konferencja odbyła się w dniach 28-29 marca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiejsze wydanie Przeglądu Zagranicznego, które z uwagi na święta emitujemy szybciej, będzie poświęcone Finlandii. Wtorek 4 kwietnia to data historyczna dla tego kraju, tego dnia Finlandia stała się 31. członkiem NATO.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 08 kwiecień 2023 15:01

,,Krzyż nie jest znakiem porażki”

- Krzyż to jest powiedzenie: kocham cię do końca, kocham cię aż po ofiarę z mojego życia. Dlatego do krzyża nie zbliżamy się z poczuciem, że stajemy w obliczu jakiejś katastrofy i klęski. Krzyż nie jest znakiem porażki Pana Boga. Nie, Chrystus na krzyżu jest zwycięski. Krzyż to jest tron łaski – mówił w homilii Wielkiego Piątku Prymas Polski abp Wojciech Polak, próbując przybliżyć znaczenie tych świąt.

Opublikowano w Regionalne

Prof. Aleksander Araszkiewicz to ceniony specjalista w dziedzinie psychiatrii z ogromnym dorobkiem. Swoje doświadczenia zamierza przekazywać studentom na przygotowywanym do otwarcia wydziale lekarskim Politechniki Bydgoskiej. Ostatnio z władzami tej uczelni spotkał się też premier Mateusz Morawiecki (poniedziałek), który zadeklarował wsparcie rządu dla dążeń środowiska akademickiego, ale też właściwie całej bydgoskiej wspólnoty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj – 7 kwietnia weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która trwale określi zasady pracy zdalnej oraz związane z nią prawa i obowiązki pracodawców i pracowników. Nowe przepisy mają dostosować rynek pracy do nowych, popandemicznych realiów. – W odniesieniu do pracy wykonywanej częściowo lub całkowicie w formie zdalnej czeka nas duży formalizm, a pracodawców zwiększone koszty – mówi radca prawny Małgorzata Kurzynoga. Zostaną oni zobowiązani m.in. do pokrywania kosztów pracy zdalnej, takich jak np. energia czy usługi telekomunikacyjne. Takiego obowiązku nie będą mieć w przypadku pracy zdalnej okazjonalnej, którą również wprowadzi nowelizacja.

Opublikowano w Magazyn

W ostatnim czasie obserwujemy dość dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, co z jednej strony budzi podziw, a z drugiej coraz większy niepokój. Wciąż AI ma skłonność do zmyślania, stąd też trzeba do generowanych treści mieć dystans, ale gdyby tak poprosić o napisanie wiersza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu