Od 2016 roku działające w Europie centra szkoleniowe dla kadry oficerskiej, spotykają się na corocznej konferencji w celu wymiany bieżących doświadczeń. Do tej pory te konferencje organizowano w Niemczech, w tym roku konferencję po raz pierwszy zorganizowano w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Konferencja odbyła się w dniach 28-29 marca.
Dzisiejsze wydanie Przeglądu Zagranicznego, które z uwagi na święta emitujemy szybciej, będzie poświęcone Finlandii. Wtorek 4 kwietnia to data historyczna dla tego kraju, tego dnia Finlandia stała się 31. członkiem NATO.
- Krzyż to jest powiedzenie: kocham cię do końca, kocham cię aż po ofiarę z mojego życia. Dlatego do krzyża nie zbliżamy się z poczuciem, że stajemy w obliczu jakiejś katastrofy i klęski. Krzyż nie jest znakiem porażki Pana Boga. Nie, Chrystus na krzyżu jest zwycięski. Krzyż to jest tron łaski – mówił w homilii Wielkiego Piątku Prymas Polski abp Wojciech Polak, próbując przybliżyć znaczenie tych świąt.
Prof. Aleksander Araszkiewicz to ceniony specjalista w dziedzinie psychiatrii z ogromnym dorobkiem. Swoje doświadczenia zamierza przekazywać studentom na przygotowywanym do otwarcia wydziale lekarskim Politechniki Bydgoskiej. Ostatnio z władzami tej uczelni spotkał się też premier Mateusz Morawiecki (poniedziałek), który zadeklarował wsparcie rządu dla dążeń środowiska akademickiego, ale też właściwie całej bydgoskiej wspólnoty.
Wczoraj – 7 kwietnia weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która trwale określi zasady pracy zdalnej oraz związane z nią prawa i obowiązki pracodawców i pracowników. Nowe przepisy mają dostosować rynek pracy do nowych, popandemicznych realiów. – W odniesieniu do pracy wykonywanej częściowo lub całkowicie w formie zdalnej czeka nas duży formalizm, a pracodawców zwiększone koszty – mówi radca prawny Małgorzata Kurzynoga. Zostaną oni zobowiązani m.in. do pokrywania kosztów pracy zdalnej, takich jak np. energia czy usługi telekomunikacyjne. Takiego obowiązku nie będą mieć w przypadku pracy zdalnej okazjonalnej, którą również wprowadzi nowelizacja.
W ostatnim czasie obserwujemy dość dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, co z jednej strony budzi podziw, a z drugiej coraz większy niepokój. Wciąż AI ma skłonność do zmyślania, stąd też trzeba do generowanych treści mieć dystans, ale gdyby tak poprosić o napisanie wiersza.
Sprawozdanie z kadencji:
Materiał KW Nowa Lewica
Podczas środowego spotkania z liderem Koalicji Obywatelskiej Donaldem Tuskiem na Sisu Arenie w Bydgoszczy ze strony Nadii, 17-letniej aktywistki klimatycznej padło pytanie o poparcie dla postulatów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Były premier przyznał, że starsi politycy w tym zakresie powinni się uczyć od młodych ludzi.
Zajmujący się prostowaniem fake newsów serwis demagog.org.pl odwołując się do najnowszego raportu Komisji Europejskiej dotyczącego propagandy wskazuje, że w Unii Europejskiej wciąż jest problem z szerzeniem rosyjskiej propagandy w mediach społecznościowych. Konta wspierające jawnie Kreml mają przynajmniej 165 mln subskrybentów, co przekłada się na ponad 16 mld wyświetleń.