Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 kwiecień 2023

Na początku marca przez media przeszły wzajemne pretensje pomiędzy wójtem gminy Białe Błota i radnymi. Wójt zarzucał radnym, że ci nie zgadzając się na zwiększenie finansowania inwestycji budowy przedszkola w Cielu uniemożliwiają wybór wykonawcy, radni mieli z kolei wątpliwości co wyboru technologii, która w ich opinii mogłaby być tańsza i bardziej ekologiczna. Marzec nie przyniósł zamknięcia tej sprawy, ale strony zaczęły dialog.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.

Opublikowano w Regionalne

Od tygodnia zamknięty jest most drogowy wzdłuż drogi krajowej nr 62, w praktyce Kruszwica została podzielona, bowiem miasto leży po dwóch stronach Gopła. Wielu kierowców nie chce jeździć objazdem przez Kobylniki i nadal korzysta z mostu. Muszą się oni liczyć jednak z mandatami.

Opublikowano w Kruszwica

Rosnący odsetek odpadów składowanych na wysypiskach, gdy Unia Europejska oczekuje od nas ograniczania go w ramach celu klimatycznego, eksport odpadów z zagranicy, czy około 10 mln samochodów, które widnieją w rejestrach a nie można ich odnaleźć – to główne wnioski z kontroli Najwyższej Izby Kontroli. Kontrola objęła również spółkę ProNatura, Urząd Miasta Bydgoszczy i bydgoską Straż Miejską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kanał Bydgoski w wojewódzkim rejestrze zabytków znajduje się od 2005 roku, w ostatnim czasie mają miejsce starania o uznanie go za Pomnik Historii, to szczególna forma ochrony zabytków, która może nieść dodatkowe fundusze na zachowanie zabytku, w przypadku Kanału Bydgoskiego rewitalizację. Uzyskanie statusu Pomnika Historii zwiększa szansę do umieszczenia go w przyszłości w światowym rejestrze zabytków UNESCO, o co już kiedyś postulowano.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu