Jesteś tutaj: HomeInowrocławWybory z 2014 roku pokazują, że dzisiaj w Inowrocławiu wszystko jest możliwe

Wybory z 2014 roku pokazują, że dzisiaj w Inowrocławiu wszystko jest możliwe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 11 kwiecień 2024 00:12

Wybory samorządowe w 2014 roku dla byłego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy były chyba najtrudniejsze – po tym jak do drugiej tury wszedł Marcin Wroński obronił prezydenturę zaledwie 347 głosami. Obecnie sytuacja jest podobna, zatem przed Wojciechem Piniewskim trudne niecałe najbliższe dwa tygodnie, bo pierwszy wynik w pierwszej turze to tylko niewielka przewaga.

Arkadiusz Fajok który wszedł do drugiej tury z Wojciechem Piniewskim przegrał o niecałe 14%, w 2014 roku Brejza wygrał z Wrońskim w pierwszej turze nie nieco ponad 13%. Zatem różnica jest dość podobna, przy czym procentowo Piniewski ma teraz niewiele wyższą przewagę.

 

Ryszard Brejza w 2014 roku w pierwszej turze uzyskał jednak 45,71% głosów, zatem zakładając, że jego wyborcy z pierwszej turze zagłosowaliby co do zasady na niego w dogrywce, musiał zdobyć tylko niecałe 5% ogółu głosów dodatkowo. Piniewski mając nieco ponad 36% musi zdobyć teraz około 14% ogółu głosów, co wydaje się już trudniejszym zadaniem. Owszem Fajok nie potrzebuje jak Wroński 18 punktów procentowych, ale aż 28. . Wynik Piniewskiego poniżej 40% w pierwszej turze sprawia, że nie może w najbliższych dniach spać spokojnie.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu