Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 marzec 2023

Wieloletnia umowa pomiędzy MZK i miastem została zawarta, co wydawać się może zamyka problematykę wokół miejskiego przewoźnika na dłuższy czas. Wciąż jednak nie ma uzgodnień co do kwestii regulowania płac w MZK w przyszłości, co było elementem porozumienia zawartego na początku lipca, kończącego bunt załogi. Z informacji jakie uzyskaliśmy, umowa zawarta pomiędzy MZK i miastem, w praktyce nie dotyka kwestii ewentualnych podwyżek płac w najbliższych latach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2017 roku św. Jan Paweł II został ustanowiony patronem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie głosy podważające autorytet papieża Polaka, przewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak zwrócił się do marszałka województwa i przewodniczącej sejmiku o stanięcie w obronie tej postaci.

Opublikowano w Regionalne

Sprawa płacenia abonamentu RTV od wielu lat budzi emocje – odpowiedzialna za ich egzekwowanie jest Poczta Polska. Ostatnio Poczta przygotowała komunikat, w którym odnosi się do faktów i mitów. Pierwszym takim mitem jest błędne przekonanie, że listonosze mogą kontrolować czy płacimy abonament.

Opublikowano w Magazyn

Zakup przyborów szkolnych przez radnych sam z siebie nie jest niczym specjalnym, w przypadku zakupu ich przez radnych Prawa i Sprawiedliwości w Inowrocławiu sprawa ma też drugie dno. Pod koniec lutego Rada Miejska przyjęła głosami koalicji nowelizację budżetu, w której zapisano środki publiczne na pomoc uczniom z Ukrainy w inowrocławskich szkołach. Radni Zjednoczonej Prawicy byli przeciwko, co wykorzystali radni koalicji do krytyki ich.

Opublikowano w Inowrocław

Dość dosadnie o zamieszaniu wokół postaci św. Jana Pawła II odniósł się biskup Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, który tej sprawie poświęcił sporą część kazania wygłoszonego w Kcyni. Zdaniem biskupa Włodarczyka to atak nie tyle na postać polskiego papieża, ale na to co buduje polską tożsamość – Chodzi o to, aby katolików zagonić do kąta, stworzyć jakąś sektę, która nie będzie miała nic do powiedzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek informowaliśmy o tym, że według Zarządu Województwa Port Lotniczy Bydgoszcz będzie musiał zwrócić prawie 10 mln zł plus odsetki Województwu Kujawsko-Pomorskiemu, bowiem to wsparcie zostało potraktowane jako niedozwolona pomoc publiczna. Zdaniem władz lotniska pomoc ta pomoc była zgodna z unijnym traktatem i jest dozwoloną pomocą publiczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze we wrześniu 1939 roku propaganda Goebbelsa głosiła, że Polacy dokonali w Bydgoszczy ludobójstwa na Niemcach, wraz z biegiem lat od II wojny światowej ta narracja coraz bardziej upadła, spadała rzekoma liczba ofiar, a jeden z propagandzistów tuż przed śmiercią przyznał się do tego, że kłamał z premedytacją w swoich publikacjach. W Polsce też coraz bardziej walczymy o prawdę historyczną, wskazując iż w dniach 3 i 4 września doszło do ofiar po obu stronach, za sprawą dywersji niemieckiej. W Niemczech temat powoli umierał, ale ostatnio znowu ożywa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

Wiadomości z regionu