Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 marzec 2023
niedziela, 12 marzec 2023 00:42

,,Sprawa dla reportera” o śmierci 26-latka

W listopadzie doszło do utonięcia 26-latka na terenie centrum Bydgoszczy. Pojawił się sensacyjne artykuły, że zanim doszło do tego zdarzenia goniła go grupa mężczyzn, jeden miał z nich mieć siekierę, w mediach pojawiła się też wzmianka na temat maczety. Na początku marca TVP wyemitowało odcinek ,,Sprawy dla reportera” Elżbiety Jaworowicz. Wizerunkowo dla Bydgoszczy nie była to najlepsza wizytówką, sugerowano bowiem, że na Wyspie Młyńskiej może być dość niebezpiecznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę gościem Politechniki Bydgoskiej był minister zdrowia Adam Niedzielski. Łatwo się domyśleć będzie każdemu obserwatorowi bydgoskiego życia publicznego, że jego wizyta w tym miejscu musiała dotyczyć inicjatywy utworzenia Wydziału Medycznego. Rozmawiano o harmonogramie tworzenia wydziału oraz o możliwym wsparciu Ministerstwa Zdrowia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pomimo zakazu prezydenta organizacji marszu środowisk kamrackich przez Bydgoszcz, na Starym Rynku odbyła się pikieta (w trybie uproszczonym, który nie przewiduje możliwości zakazu zgromadzenia). Podczas wiecu krytykowano wejście Polski do NATO twierdząc, że to jest przyczyna wojny na Ukrainie, straszono wprowadzeniem języka ukraińskiego jako urzędowego zamiast polskiego, były też wywody o Żydach. Po ponad godzinie przedstawiciel prezydenta uznał, że z uwagi na rażące naruszenia zgromadzenie musi być rozwiązane. Po wezwaniach policji zgromadzeni rozeszli się.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie trzeba robić żadnych analiz, aby wskazać kto związany z Radiem Szczecin doprowadził do samobójczej śmierci Mikołaja. Specjalnie nie trzeba też prowadzić rozważań, aby wskazać jakie były to motywy. Narracja Telewizji Polskiej szukająca winnych w opozycji jest co najmniej mówiąc niedorzeczna. Środowisko dziennikarskie w Polsce jest tym wstrząśnięte i dobrze.

Opublikowano w Magazyn

Sieć miejskiego monitoringu się rozrasta, często wnioskują o to sami mieszkańcy, bowiem czują się przez to bezpieczniejsi na ulicach. Coraz częściej z tego narzędzia korzysta też policja przy ujawnianiu wykroczeń drogowych, co również ma służyć bezpieczeństwu – nowe kamery są wstanie bez problemu zarejestrować także numer rejestracyjny pojazdu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bank Pocztowy powstał w 1990 roku w Bydgoszczy, przez lata coraz większe znaczenie w jego strukturze zyskiwała Warszawa, wciąż jednak głównym adresem i siedzibą jest Bydgoszcz, a dokładniej wieżowiec przy ulicy Jagiellońskiej. Bank chwali się, że 2022 rok był rekordowy, bo przyniósł zysk netto na poziomie 105 mln zł o 74 mln wyższy niż w 2021 roku. Wpływ na to miało na pewno podniesienie stóp procentowy przez NBP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Sejmik Województwa krytycznie o powołaniu przez rząd komisji ds. rosyjskich wpływów

    Duże kontrowersje w Polsce, ale też za granicą, bowiem obok niepokoju wyrażanego przez Brukselę, sprawę komentuje też Waszyngton – budzi powołanie decyzją większości parlamentarnej Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo. Komisja, którą kierować będą politycy, może bowiem eliminować z życia publicznego np. przedstawicieli opozycji. Głos w tej sprawie jako pierwszy z samorządów wojewódzkich zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

Wiadomości z regionu