Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJasiakiewicz o rozbudowie Opery Nova: Przecież chcemy być ważnym miastem metropolitalnym

Jasiakiewicz o rozbudowie Opery Nova: Przecież chcemy być ważnym miastem metropolitalnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 listopad 2022 17:07
Jasiakiewicz o rozbudowie Opery Nova: Przecież chcemy być ważnym miastem metropolitalnym Wizualizacja

W ubiegłym tygodniu po kilku miesiącach postępowania przetargowego wybrano wykonawcę dla budowy czwartego kręgu Opery Nova, jednocześnie w Bydgoszczy zaczęły pojawiać się głosy, na razie niezbyt wyraziste, aby odejść od tej inwestycji, która współfinansowana będzie z budżetu miasta (obok Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Inwestycji broni radny Roman Jasiakiewicz, który od wielu lat o nią zabiega.


Przed tygodniem wybrano ofertę Budimexu, który zaoferował za budowę czwartego kręgu wraz z infrastrukturą parkingową 116,7 mln zł. Budowę czwartego kręgu po połowie sfinansuje Województwo i Miasto, parking na siebie w całości bierze Województwo, być może z jakimś partnerem prywatnym.

 

- To dobre wiadomości, na które długo czekaliśmy – komentuje wybór wykonawcy radny Roman Jasiakiewicz. Oferta musi zostać sprawdzona przed podpisaniem umowy, gdyby pojawiły się odwołania od tego wyboru, wówczas mogło by się to wszystko nawet o kolejne miesiące opóźnić, dlatego Jasiakiewicz wyraża nadzieję, że już niespodzianek nie będzie - Teraz pozostaje jedna ważna kwestia, czy pozostali uczestnicy trybu przetargowego będą te wybory kwestionować. Mam nadzieję, że pozostanie to w tej sytuacji jak w tej chwili, czyli można liczyć, że w ciągu 2-3 lat będziemy mieli gotowy obiekt.

 

Jasiakiewicz nie zgadza się też z glosami krytycznymi wobec potrzeby realizacji tej inwestycji - Przecież chcemy, aby Bydgoszcz była miastem ważnym, miastem metropolitalnym, miastem do którego się przyjeżdża, miastem które liczy się na mapie kulturalnej. Tego same ścieżki rowerowe, chociaż niewątpliwie jest to potrzebne działanie, nie zapewnią.


Zdaniem Jasiakiewicza rozbudowa Opery Nova - Spełnia olbrzymie duchowe potrzeby mieszkańców nie tylko naszego regionu.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

 • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

  W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu