Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJasiakiewicz o rozbudowie Opery Nova: Przecież chcemy być ważnym miastem metropolitalnym

Jasiakiewicz o rozbudowie Opery Nova: Przecież chcemy być ważnym miastem metropolitalnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 listopad 2022 17:07
Jasiakiewicz o rozbudowie Opery Nova: Przecież chcemy być ważnym miastem metropolitalnym Wizualizacja

W ubiegłym tygodniu po kilku miesiącach postępowania przetargowego wybrano wykonawcę dla budowy czwartego kręgu Opery Nova, jednocześnie w Bydgoszczy zaczęły pojawiać się głosy, na razie niezbyt wyraziste, aby odejść od tej inwestycji, która współfinansowana będzie z budżetu miasta (obok Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Inwestycji broni radny Roman Jasiakiewicz, który od wielu lat o nią zabiega.


Przed tygodniem wybrano ofertę Budimexu, który zaoferował za budowę czwartego kręgu wraz z infrastrukturą parkingową 116,7 mln zł. Budowę czwartego kręgu po połowie sfinansuje Województwo i Miasto, parking na siebie w całości bierze Województwo, być może z jakimś partnerem prywatnym.

 

- To dobre wiadomości, na które długo czekaliśmy – komentuje wybór wykonawcy radny Roman Jasiakiewicz. Oferta musi zostać sprawdzona przed podpisaniem umowy, gdyby pojawiły się odwołania od tego wyboru, wówczas mogło by się to wszystko nawet o kolejne miesiące opóźnić, dlatego Jasiakiewicz wyraża nadzieję, że już niespodzianek nie będzie - Teraz pozostaje jedna ważna kwestia, czy pozostali uczestnicy trybu przetargowego będą te wybory kwestionować. Mam nadzieję, że pozostanie to w tej sytuacji jak w tej chwili, czyli można liczyć, że w ciągu 2-3 lat będziemy mieli gotowy obiekt.

 

Jasiakiewicz nie zgadza się też z glosami krytycznymi wobec potrzeby realizacji tej inwestycji - Przecież chcemy, aby Bydgoszcz była miastem ważnym, miastem metropolitalnym, miastem do którego się przyjeżdża, miastem które liczy się na mapie kulturalnej. Tego same ścieżki rowerowe, chociaż niewątpliwie jest to potrzebne działanie, nie zapewnią.


Zdaniem Jasiakiewicza rozbudowa Opery Nova - Spełnia olbrzymie duchowe potrzeby mieszkańców nie tylko naszego regionu.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu