Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW piątek rolnicy przyjadą protestować do Bydgoszczy

W piątek rolnicy przyjadą protestować do Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 07 luty 2024 18:07
W piątek rolnicy przyjadą protestować do Bydgoszczy Archiwum

Około godziny 10 można się spodziewać przyjazdu ciągników rolniczych pod Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, może to doprowadzić do sporych utrudnień na m.in. Węźle Zahodnim, Grunwaldzkiej, Focha i Jagiellońskiej, nie można też wykluczyć zakłóceń w funkcjonowaniu ruchu tramwajów. Rolnicy w całej Polsce będą protestować przeciwko unijnej polityce rolnej.

Protesty rolnicze przewijają się przed Unię Europejską, w ubiegłym tygodniu protestowano w Brukseli, pod Paryżem doszło do zablokowania autostrady. Protesty odbywają się też w Niemczech, w Grecji, czy w Hiszpanii. Więcej o protestach mówiliśmy w piątkowym wydaniu Przeglądu zagranicznego:

 

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy z kolei o proteście w Złotnikach Kujawskich, który przebiegał w sposób nieblokujący dróg. Był to wówczas strajk ostrzegawczy. Komisja Europejska zgodziła się po protestach w wielu krajach zawiesić na ten rok obowiązek niewykorzystywania do produkcji rolnej 4% użytków w ramach ugorowania. Rolnicy uważają jednak, że dalej elementy polityki Zielonego Ładu są dla nich niekorzystne, dlatego planowany piątkowy protest. Dodatkowo będzie to też protest przeciwko importowi płodów rolnych z Ukrainy, które są znacznie tańsze od polskiej produkcji krajowej.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu