Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Takie święta to nie jest dzień na politykę”

,,Takie święta to nie jest dzień na politykę”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 sierpień 2021 18:37

Niedzielne zachowanie reportera programu ,,Alarm” TVP skrytykował Paweł Przepióra z Porozumienia Jarosława Gowina. Tego dnia ekipa TVP pojawiła się na Osiedlu Leśnym, na uroczystościach 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, ale nie po to, aby je relacjonować, lecz w celu realizacji krytycznego o prezydencie Bydgoszczy materiału.

 

Przepióra na Twitterze działania ekipy ,,Alarmu” uznał za skandaliczne, przyznając jednocześnie, że krytycznie ocenia na codzięń prezydenturę Rafała Bruskiego - Ta audycja była po prostu nie na miejscu – mówi Paweł Przepióra - Dzień w którym świętuje się Powstanie Warszawskie to nie jest dzień na politykę


Odniósł się on też do incydentów z Warszawy - Mieliśmy sytuację w Warszawie podczas godziny ,,W”, kiedy pan Bąkiewicz i niektórzy działacze Konfederacji dośc nadużywali dnia i wydarzeń do swojej lokalnej polityki. Jednoznacznie całe Porozumienie mówi, że takie święta to nie jest dzień na politykę.

 

Incydent nagrany naszą kamerą:

 

Prezydent pisze do prezesa TVP

Prezydent Rafał Bruski w tej sprawie napisał list do Jacka Kursiego prezesa Telewizji Polskiej, w którym działania pracowników TVP określił jako ,,barbarzyńskie” - Wczorajsze zachowanie oceniam jako barbarzyńskie, kompromitujące instytucję utrzymywaną z pieniędzy wszystkich Polaków i stanowiące kolene przekroczenie granicy przez ,,dziennikarzy” Telewizji Polskiej.

Prezydent wspomina w piśmie, że ekipa TVP zignorowała prośby kombatantów o opamiętanie się.

 

Szerzej o tym incydencie, a także o wyjaśnieniach ADM piszemy - Prezydent Bydgoszczy: Wasza telewizja kłamie, a ja z kłamcami nie rozmawiam

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu