Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPorozumienie: ,,Stary Rynek to patelnia”. Chcą przesadzać duże drzewa

Porozumienie: ,,Stary Rynek to patelnia”. Chcą przesadzać duże drzewa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 sierpień 2021 11:50

Nie milkną echa po ostatnim raporcie Najwyższej Izby Kontroli, w którym bardzo krytycznie opisano przeprowadzoną rewitalizację płyty Starego Rynku wytykając wiele błędów, a także prezentując szereg zaleceń. Bydgoskie struktury Porozumienia Gowina również nawiązały do tego raportu, ale za główny problem wskazują brak zieleni, co w upalne dni sprawia, że trudno na tej przestrzeni wytrzymać.

 

- Jest bardzo ciepło czasami i to co się dzieje na rynku to jest czasami patelnia. Widzimy także na płycie zacieki, jakby płyty były brudne, czyli niewłaściwie surowce do tego użyte – mówił na konferencji prasowej Paweł Przepióra, zapowaidająć działania Porozumienia w tym temacie - Co do zieleni – dużo ludzi to mówi, dużo organizacji to powiedziało, dużo ugrupowań to powiedziało, ale wydaje mi się, że powiniśmy o tym cały czas mówić, powinniśmy powtarzać, aż w końcu miasto to usłyszy.

 

- Jeśli nie chcemy, aby mieszkańcy smarzyli się na patelni, zwanej dla niepozanki Starym Rynkiem, musimy zainwestować w obiekty zielone. - podkreśla Przepióra.

 

Jednym z pomysłów jest przesadzanie dużych drzew, o czym wspomniał Jakub Musiakowski - Jedną z naszych propozycji jest możłiwosć przesadzenia dużych drzew na teren Starego Rynku. Było to realizowane w wielu miastach Polski.

Porozumienie zapowiada, że jeżeli rozmowy z ratuszem nie pódją do przodu, to podejmą inicjatywę uchwałodawczą, czyli zbiórkę podpisów pod konkretnym projektem uchwały. Sprawę może komplikować zależność zmian na Starym Rynku od uzgodnień ze służbami konserwatora zabytków. Może dojśc zatem do ciekawej dyskusji.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu