Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPorozumienie: ,,Stary Rynek to patelnia”. Chcą przesadzać duże drzewa

Porozumienie: ,,Stary Rynek to patelnia”. Chcą przesadzać duże drzewa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 sierpień 2021 11:50

Nie milkną echa po ostatnim raporcie Najwyższej Izby Kontroli, w którym bardzo krytycznie opisano przeprowadzoną rewitalizację płyty Starego Rynku wytykając wiele błędów, a także prezentując szereg zaleceń. Bydgoskie struktury Porozumienia Gowina również nawiązały do tego raportu, ale za główny problem wskazują brak zieleni, co w upalne dni sprawia, że trudno na tej przestrzeni wytrzymać.

 

- Jest bardzo ciepło czasami i to co się dzieje na rynku to jest czasami patelnia. Widzimy także na płycie zacieki, jakby płyty były brudne, czyli niewłaściwie surowce do tego użyte – mówił na konferencji prasowej Paweł Przepióra, zapowaidająć działania Porozumienia w tym temacie - Co do zieleni – dużo ludzi to mówi, dużo organizacji to powiedziało, dużo ugrupowań to powiedziało, ale wydaje mi się, że powiniśmy o tym cały czas mówić, powinniśmy powtarzać, aż w końcu miasto to usłyszy.

 

- Jeśli nie chcemy, aby mieszkańcy smarzyli się na patelni, zwanej dla niepozanki Starym Rynkiem, musimy zainwestować w obiekty zielone. - podkreśla Przepióra.

 

Jednym z pomysłów jest przesadzanie dużych drzew, o czym wspomniał Jakub Musiakowski - Jedną z naszych propozycji jest możłiwosć przesadzenia dużych drzew na teren Starego Rynku. Było to realizowane w wielu miastach Polski.

Porozumienie zapowiada, że jeżeli rozmowy z ratuszem nie pódją do przodu, to podejmą inicjatywę uchwałodawczą, czyli zbiórkę podpisów pod konkretnym projektem uchwały. Sprawę może komplikować zależność zmian na Starym Rynku od uzgodnień ze służbami konserwatora zabytków. Może dojśc zatem do ciekawej dyskusji.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu