Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilka pomysłów na poprawę sytuacji w Białych Błotach jest branych pod uwagę

Kilka pomysłów na poprawę sytuacji w Białych Błotach jest branych pod uwagę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 sierpień 2021 00:25
Kilka pomysłów na poprawę sytuacji w Białych Błotach jest branych pod uwagę Fot: UG Białe Błota

Przed tygodniem informowaliśmy, że ogłoszony został przetarg na opracowanie konspceji STEŚ dla powstania obwodnicy Białych Błot, studium ma też ująć wariant budowy tunelu w ramach dzisiejszej ulicy Szubińskiej. Zakładając sprawy przebieg procesu inwestycyjnego to mówimy tutaj o perspektywei kilku lat, samo opracowywanie STEŚ zajmie około 2 lat. Z tego też powodu dyskutowano o kilku doraźnych koncepcjach.

W ubiegły czwartek doszło do wizji lokalnej z udziałem wójta Dariusza Fundara, marszałka województwa Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego oraz radnych wojewódzkich Romana Jasiakiewicza, Łukasza Krupy i Michała Krzemkowskiego. Dyskutowano jakie działania można wdrożyć szybciej. Obecność marszałka była kluczowa, bowiem Szubińska w Białych Błotach to droga wojewódzka.

 

Komunikat z tego spotkania jest dość lakoniczny, od radnych dowiadujemy się, że poruszono kilka pomysłów, ale na dzisiaj jeszcze nie mówi się o konkretach. Za istotne uznano natomiast to, że marszałek województwa mógł zapoznać się z problemem korków w Białych Błotach i zdaje sobie sprawę z powagi problemu.

 

Poruszono kilka wariantów doraźnych działach – od poszerzenia Szubińskiej do dwóch pasów od ronda turbinowego do miejsca gdzie zaczynają się zabudowania – ta koncepja traktowana jest dość poważnie. Dyskutowano też o możliwości budowy kładki dla pieszych, aby zlikwidować sygnaizację świetną która blokuje ruch.

 

Dosć poważnie potraktowano także możliwość utwardzenia ulicy Duńskiej, wstępne zainteresowanie dla tej koncepcji miał wyrazić też marszałek Całbecki. Utwardzenie Duńskiej sprawiłoby, że samochody jadące od strony Bydgoszczy do Białych Błot mogłyby zjechać na rondzie turbinowym. Obecnie Duńska wyznaczona jest w przebiegu drogi leśnej.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu