Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy: Wasza telewizja kłamie, a ja z kłamcami nie rozmawiam

Prezydent Bydgoszczy: Wasza telewizja kłamie, a ja z kłamcami nie rozmawiam

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 sierpień 2021 11:05

Dość niespodziewanie zakończyły się uroczystości 77. rocznicy Powstania Warszawskiego na Osiedlu Leśnym. Na uroczystościach pojawiła się ekipa programu telewizyjnego ,,Alarm” TVP, która przy tej okazji postanowiła zadawać prezydentowi pytania o gospodarkę mieszkaniową ADM. Kontrowersyjną metodę pracy ekipy telewizyjnej zarejestrowała nasza kamera.

 

- Dlaczego miasto wyzbywa się kamienic skoro służą mieszkańcom? - pytał reporter programu ,,Alerm”, gdy prezydent udawał się wraz z przedstawicielem związku inwalidów wojennych, aby pod obeliskiem oddać poszkodowanym w wyniku działań wojennych.

 

- Ja z TVP PiS z czystą propagandą nie rozmawiam – odpowiadał prezydent Rafał Bruski - Jeżeli ma pan ochotę, proszę zadać pytania, rzecznik na wszystkie odpowie.

 

- Dlaczego pan nie chce porozmawiać na temat kamienic? - kontynuował pracownik Telewizji Polskiej, zadając kolejne pytania.

 

- Możemy, ale jutro w urzędzie, z rzecznikiem prasowym – kwitował prezydent, aby samemu zadać pytanie - Czemu pan się chował w krzakach przed ratuszem?


Chodzi o zdarzenie w 2018 roku, wtedy miejski monitoring nagrał jak reporter ,,Alarmu” przygotowująć reportaż o eksmisji tartatu, ukrył się w krzakach.

 

- Z informacji podawanych przez ADM wiemy,że około 50 kamienic jest przeznaczonych do opróżnienia – dalej pytał reporter ,,Alarmu”. W odpowiedzi prezydent stwierdził, że sama treść pytania zawiera kłamstwo. Zarzuty kłamstwa ze strony prezydenta Rafała Bruskiego padły kilkukrotnie.

 

O rzekome wyzbywanie się kamienic i opróżnianie lokali pytamy rzecznika ADM Magdalenę Marszałek, która przyznaje, że nie wie o co dokładnie chodzi TVP, bowiem – Ten pan jest ze mną umówiony dopiero na jutro.

 

Przyznaje ona, że około 40 budynków jest opróżnianych z lokatorów, ale nie należy szukać w tym drugiego dna, są to przede wszystkim planowane remonty – Obecnie remontujemy 15 budynków, musiały one zostać dwa lata temu wykwaterowane – tłumaczy rzecznik ADM. W takiej sytuacji zamieszkałym lokatorom proponuje się kilka innych lokalizacji.

 

Urząd Miasta Bydgoszczy informuje natomiast, że ekipa telewizyjna była umówiona w ratuszu 27 lipca, ale się nie pojawiła.

 

Porozumienie krytykuje

Takie standardy medialne podczas obchodów Powstania Warszawskiego spotkały się z krytyką nie tylko po stronie sympatyzującej z prezydentem Bydgoszczy. Krytycznie odnosi się do nich również w mediach społecznościowych Paweł Przepióra z Porozumienia- Mam bardzo negatywne zdanie o prezydencie miasta, ale obchody Powstania Warszawskiego to nie czas i miejsce na takie akcje. To co zrobiła ekipa "Alarm" TVP jest załosne.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu