Jesteś tutaj: HomeSportAstoria nie dała rady Legii

Astoria nie dała rady Legii

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 16 kwiecień 2016 22:51

Bardzo ciekawe widowisko stworzyli koszykarze Astorii Bydgoszcz i Legii Warszawa. Ostatecznie dzięki lepszej drugiej połowie do półfinału I ligi awansowała ekipa ze stolicy.

Po dwóch zwycięstwach w stolicy bliżej awansu do półfinału byli koszykarze Legii. Podopieczni Piotra Bakuna potrzebowali już tylko jednego zwycięstwa, aby móc po sobotnim meczu wrócić do Warszawy i skupić się już tylko na półfinałowych spotkaniach w serii play-off. - Chcemy to zakończyć w sobotę - deklarował wychowanek bydgoskiego klubu Mateusz Bierwagen, który od dwóch lat z powodzeniem gra w barwach stołecznej drużyny.

Jednak w pierwszej połowie więcej determinacji było widać po stronie bydgoskiej. Koszykarze Astorii grali z większą zadziornością, co musiało przełożyć się na korzystny rezultat. W drugiej kwarcie twardsza obrona gospodarzy pozwoliła im na wyprowadzanie szybkich kontr. Po świetnej grze rozgrywającego Piotra Robaka i Doriana Szyttenholma bydgoszczanie prowadzili do przerwy 47:36.

W ekipie prowadzonej przez Konrada Kaźmierczyka nie mógł zagrać z powodu kontuzji dłoni skrzydłowy Adrian Barszczyk. Jego brak w rotacji był szczególnie widoczny po przerwie. Legioniści w drugiej części znacznie przyspieszyli grę, co zaowocowało zdobyciem po przerwie w trzeciej kwarcie aż 28 punktów. Przy czym gospodarze w tej części rywalizacji rzucili tylko jedenaście oczek. Dzięki temu przed ostatnią odsłoną Legia już prowadziła 64:58.

W czwartej odsłonie już doskonale było widać, że to Legia ma wystąpić w półfinale I ligi. Podopieczni Piotra Bakuna ostatnie dziesięć minut wygrali 23:13, dzięki czemu w całym meczu zwyciężyli 87:71. Warszawianie tym samym przypieczętowali swój awans do półfinału I ligi, gdzie mogą się zmierzyć z kimś z pary meritumkredyt Pogoń Prudnik bądź Sokół Łańcut.

Dla bydgoszczan i tak był to najlepszy sezon od lat, gdyż wreszcie udało im się zakwalifikować do fazy play-off i nie musieli do końca drżeć o końcowe utrzymaniew na zapleczu Tauron Basket Ligi. - Dziękujemy za wsparcie kibiców w tegorocznych rozgrywkach i zapraszamy na kolejny - powiedział na koniec prezes klubu Bartłomiej Dzedzej.

Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 71:87 (17:20, 30:16, 11:28, 13:23)

Astoria: Robak 15, Szyttenholm 13, Laydych 10, Mazur 9, Fatz 9, Kutta 7, Lewandowski 6, Grod 2, Wardziński 0, Senski 0, Łucka 0.

Legia: Andrzejewski 18, Kukiełka 13, Aleksandrowicz 13, Linowski 8, Parzych 8, Ma. Wilczek 6, Bierwagen 6, Trybański 4, Paszkiewicz 3, Ornoch.

stan rywalizacji: 3:0 dla Legii