Jesteś tutaj: HomeSportHat-trick Lewickiego w Katowicach

Hat-trick Lewickiego w Katowicach

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 09 kwiecień 2016 15:41

Trzy bramki Szymona Lewickiego pozwoliły bydgoskim piłkarzom zwyciężyć na trudnym terenie w Katowicach.

To nie był dobry okres w bydgoskim klubie. W poprzednim tygodniu poza spodziewaną porażką z Legią Warszawa w Pucharze Polski 1:2 doszły poważne kontuzje i to w dosyć dziwnych okolicznościach, gdyż w wypadku samochodowym na terenie klubu uczestniczyli juniorzy - Jakub Łukowski oraz Maciej Kona, a na dodatek ciągle kontuzjowany jest bramkarz Łukasz Sapela, a za kartki pauzował Kamil Drygas.

Pomimo tego pierwsza połowa w wykonaniu naszej drużyny mogła się podobać. Bydgoszczanie zaczęli stwarzać sobie sytuacje, a jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Po trzydziestu minutach gry z lewej strony precyzyjnie dośrodkował Karol Danielak, a Szymon Lewicki trafił do bramki. Jak się później miało okazać nie po raz ostatni.

Zanim to się jednak stało, do remisu doprowadzili katowiczanie. Piłkarze Rozwoju rzucili się do ataków, ale efekt przyszedł dopiero przed przerwą.

W drugiej połowie nie oglądaliśmy już tak zaciętego widowiska, a obie strony skupiły się głównie na bronieniu dostępu do własnej bramki. Na dodatek na kwadrans przed końcem po brutalnym faulu na Raulu Gonzalezie Guzmanie M'voto otrzymał czerwoną kartkę. Wydawało się, że Rozwój grając w przewadze jest w stanie przechylić szalę wygranej na swoją stronę.

Tak się jednak nie stało, a dwie swoje okazje wykorzystali goście. W 89. minucie na bramkę gospodarzy uderzał przewrotką Jakub Smektała. Do odbitej piłlki przez Wojciecha Pawłowskiego doszedł Szymon Lewicki. Dosłownie chwilę później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania, kiedy już w doliczonym czasie gry uderzył mocno zza pola karnego. Piłka po błędzie bramkarza Rozwoju wpadła kuriozalnie do bramki. Lewicki tym samym w meczu zaliczył hat-tricka.

Bydgoszczanie tym samym zmniejszyli swoje straty do Wisły Płock, które teraz wynoszą siedem punktów.

Rozwój Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:3 (1:1)

0:1 - Lewicki 28'

1:1 - Wróbel 43'

1:2 - Lewicki 89'

1:3 - Lewicki 90+1'

Składy:

Rozwój Katowice: Wojciech Pawłowski - Wojciech Król (56' Raul Gonzalez), Bartosz Jaroszek, Łukasz Kopczyk, Łukasz Winiarczyk (86' Filip Kozłowski) - Tomasz Wróbel, Kamil Cholerzyński, Tomasz Szatan, Adam Żak (76' Robert Tkocz), Patryk Kun - Adam Czerkas.

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Sebastian Kamiński, Toni Markić, Jean-Yves M'voto, Sylwester Patejuk - Damian Michalik (72' Jakub Smektała), Gal Arel (86' Wasil Panajotow), Mica, Karol Angielski (80' Piotr Stawarczyk), Karol Danielak - Szymon Lewicki.

Żółte kartki: Kun, Gonzalez (Rozwój), Mica, Lewicki (Zawisza).

Czerwona kartka: M'voto (Zawisza) /77', za faul/.