Jesteś tutaj: HomeSportZawisza tylko remisuje w derbach z Olimpią

Zawisza tylko remisuje w derbach z Olimpią

Napisane przez  Opublikowano w Sport piątek, 01 kwiecień 2016 22:09

W piłkarskich derbach Pomorza i Kujaw piłkarze Zawiszy Bydgoszcz tylko zremisowali z Olimpią Grudziądz 1:1.

Zupełnie inaczej derbowe spotkanie wyobrażali sobie piłkarze Zawiszy po wysokiej porażce 0:4 w Nowym Sączu. Tym bardziej, że ewentualna strata punktów mogła już definitywnie pozbawić ich szans na awans do Ekstraklasy. Na dodatek na trybunach z kontuzjowanymi w ostatnich dniach Tomaszem Wełnickim, Łukaszem Sapelą, Sylwestrem Patejukiem, Maciejem Koną i pauzującym za kartki Blażo Igumanoviciem, usiadł także bramkostrzelny pomocnik Jakub Smektała.

Jednak w pierwszej połowie emocji było jak na lekarstwo, a piłkarze obu drużyn oddali zaledwie po jednym strzale na bramkę rywali. Ciekawie zrobiło się dopiero po przerwie. W 47. minucie w polu karnym sfaulowany został Mica, a Kamil Drygas z "jedenastki" trafił do siatki.

Na odpowiedź grudziądzan nie trzeba było długo czekać. Powracający po czteroletniej przerwie do naszej ligi napastnik Nildo uratował punkt dla broniącej się przed spadkiem Olimpii. W 58. minucie błąd popełnił Węglarz, który po strzale Sebastiana Bartlewskiego wybił piłkę przed siebie, a w bramce umieścił ją Nildo.

I to właściwie wszystko, co ciekawe działo się w tym spotkaniu. W końcówce oba zespoły skupiły się głównie na grze w środku pola, a nie atakowaniu bramki rywali. Po raz kolejny zawiedzioną minę miał trener Zbigniew Smółka, dla którego I liga to chyba za wysokie progi. W rozegranym bezpośrednio spotkaniu Arka Gdynia łatwo pokonała Pogoń Siedlce 3:0 i jest na prostej drodze do powrotu do Ekstraklasy.

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)

1:0 - Drygas (k.) 47'

1:1 - Nildo 58'

Składy:

Zawisza Bydgoszcz: Węglarz – Kamiński, M'voto, Stawarczyk, Danielak, Drygas, Arel (78' Gajewski), Michalik (62' Łukowski), Panajotow (46' Mica), Lewicki, Angielski.

Olimpia Grudziądz: Fabiniak - Ciechanowski, Piter-Bucko, Zitko, Malec, Kaczmarek, Kłus, Smoliński (62' Kurowski), Bartlewski (85' Trzepacz), Banasiak (72' Darmochwał), Nildo.

Żółte kartki: Lewicki, Danielak (Zawisza) oraz Kłus (Olimpia).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).