Jesteś tutaj: HomeSportBezbarwny Zawisza pokonał Rozwój Katowice

Bezbarwny Zawisza pokonał Rozwój Katowice

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 12 wrzesień 2015 20:37

Po raz pierwszy bez Mariusza Rumaka na ławce trenerskiej piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali Rozwój Katowice 2:1.

Były już szkoleniowiec Zawiszy w minionym tygodniu zrezygnował z prowadzenia I-ligowca. Jego następca nie jest jeszcze znany, więc w sobotę bydgoską drużynę poprowadził były pomocnik i asystent Mariusza Rumaka - Hermes. Właściciel klubu Radosław Osuch ciągle szuka następcy Mariusza Rumaka. Aktualnie największe szanse na to stanowisko ma doskonale obeznany z zapleczem Ekstraklasy Robert Podoliński.

Sam mecz nie był wielkim widowiskiem, a raczej bezładną I-ligową kopaniną. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, choć mimo to bydgoszczanie udokumentowali swoją przewagę dopiero w 20. minucie. Wtedy to sprzed pola karnego uderzył Jakub Łukowski, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki zdezorientowanego Bartosza Solińskiego.

W międzyczasie na stadion zawitała skromna grupka kibiców skonfliktowanych z Radosławem Osuchem. Ci ograniczyli się jedynie do kilku przyśpiewek skierowanych w osoby właściciela Zawiszy, piłkarzy i Mariusza Niemcewicza, po czym w 60. minucie spokojnie opuścili bydgoski obiekt.

Ciekawsze rzeczy działy się na boisku. Rozwój po przerwie śmielej zaatakował bramkę gospodarzy. W 55. minucie Sebastian Kamiński przestrzelił z bliskiej odległości - ta sytuacja zemściła się trzy minuty później. Po dośrodkowaniu w pole karne do piłki podszedł Michał Gałecki, który głową skierował ją do siatki.

Bydgoszczanom udało się zdobyć trzy punkty, dzięki kapitalnej bramce z woleja w końcówce spotkania Kamila Drygasa. Styl drużyny jednak nie zachwycił.

Zawisza Bydgoszcz - Rozwój Katowice 2:1 (1:0)

1:0 Jakub Łukowski 20'

1:1 Michał Gałecki 58'

2:1 Kamil Drygas 83'

Składy:

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Blazo Igumanović (76' Jakub Smektała) - Kamil Drygas, Mica - Sebastian Kamiński, Wasił Panajotow (58' Maciej Kona), Jakub Łukowski (65' Sylwester Patejuk) - Szymon Lewicki.

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński - Raul Gonzalez Guzman, Łukasz Kopczyk, Robert Menzel, Łukasz Winiarczyk - Kamil Cholerzyński, Michał Gałecki - Tomasz Wróbel, Robert Tkocz (86' Adam Czerkas), Patryk Kun - (74' Sebastian Gielza).

Żółte kartki: Łukasz Nawotczyński, Jakub Łukowski, Mica, Jakub Smektała, Kamil Drygas (Zawisza Bydgoszcz) oraz Tomasz Wróbel, Raul Gonzalez Guzman (Rozwój Katowice).

Sędzia: Łukasz Szczech (Kobyłka).