Jesteś tutaj: HomeSportFatalne decyzje Mariusza Rumaka w Bełchatowie

Fatalne decyzje Mariusza Rumaka w Bełchatowie

Napisane przez  Opublikowano w Sport środa, 26 sierpień 2015 20:04

Fatalne błędne decyzje Mariusza Rumaka spowodowały, że bydgoski zespół przegrał z PGE GKS Bełchatów 1:2.

Przed rozpoczęciem spotkania wyjaśniło się, że jednym z kandydatów do gry w bydgoskim zespole jest macedoński napastnik Kire Markoski. Jego przyjście na pewno mocno ożywi ofensywę Zawiszy, która zwłaszcza w drugiej połowie praktycznie nie istniała. Radosław Osuch chce też ściągnąć doświadczonego Łukasza Hanzela, który woli jednak grę w Jagiellonii Białystok.

W Bełchatowie wszystko zaczęło się perfekcyjnie. W 6. minucie Jakub Łukowski dośrodkował w pole karne, a niepilnowany Szymon Lewicki z najbliższej odległości głową skierował piłkę do siatki. Po pół godzinie gry kolejną szansę na gola miał Zawisza, ale Jakub Smektała uderzył w boczną siatkę. Dwie minuty później Łukowski źle trafił w piłkę po podaniu Kamila Drygasa. Na cztery minuty przed przerwą gospodarze powinni przegrywać dwoma golami. Jednak strzał z rzutu wolnego  Blazo Igumanovicia trafił w poprzeczkę bramki Krakowiaka.

I na tym właściwie skończyła się dobra gra Zawiszy w tym meczu. W drugiej części PGE GKS Bełchatów usypiał swoja grą rywali, a sam groźnie kontrował. Przyczyniły się do tego fatalne decyzje taktyczne trenera gości Mariusza Rumaka, który swoim piłkarzom cofnąć się na własną połowę. Gospodarzom udało się wszystko jednak dopiero w samej końcówce. W 82. minucie PGE GKS doprowadził do remisu. Rezerwowy  Paweł Zięba przechwycił długie podanie, ładnie przyjmując piłkę i lobem pokonał Sapelę. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, ale cztery minuty później Łukasz Wroński urwał się prawą flanką i płasko zagrał na szósty metr. Wbiegający Hieronim Gierszewski uprzedził obrońcę i po rękawicach bramkarza trafił do siatki.

W sobotę o godzinie 18:00 Zawisza podejmie Sandecję Nowy Sącz.

PGE GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (0:1)

0:1 - Lewicki 6'

1:1 - Zięba 82'

2:1 - Gierszewski 86'

Składy:

PGE GKS Bełchatów: Maciej Krakowiak - Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Lukas Kuban, Łukasz Wroński, Patryk Rachwał, Marcin Flis (66' Jakub Serafin), Hieronim Gierszewski, Bartłomiej Bartosiak (74' Dawid Flaszka), Szymon Stanisławski (62' Paweł Zięba).

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Blazo Igumanović, Kamil Drygas, Maciej Kona, Jakub Smektała (75' Arkadiusz Gajewski), Wasił Panajotow, Jakub Łukowski (58' Kamil Żylski), Szymon Lewicki.

Żółte kartki: Kuban (PGE GKS) oraz