Jesteś tutaj: HomeSportZawisza remisuje w Gdyni

Zawisza remisuje w Gdyni

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 01 sierpień 2015 20:08

Świetne widowisko stworzyli na inaugurację I ligi piłkarze Arki Gdynia i Zawiszy Bydgoszcz. Nad morzem padł jednak remis 1:1.

Trener Mariusz Rumak do podstawowej jedenastki desygnował aż trójkę juniorów - Marcina Konę, Jakuba Łukowskiego i Damiana Ciechanowskiego. I już w pierwszej połowie spotkania było widać, że nie była to dobra decyzja. W 27. minucie gdynianie wykonywali rzut wolny po faulu Łukowskiego, a najlepiej w polu karnym Zawiszy zachował się Rafał Siemaszko, który wepchnął piłkę z kilku metrów do bramki Łukasza Sapeli.

Jeszcze przed przerwą Arka mogła podwyższyć prowadzenie. W 42. minucie faulowany w bydgoskim polu karnym był Paweł Abbott. Marcus Vinícius podszedł do jedenastki zbyt rozluźniony i Łukasz Sapela bez problemów obronił strzał pomocnika gdyńskiego zespołu.

Stare piłkarskiego porzekadło mówi o tym, ze niewykorzystane sytuacje się mszczą. W przypadku Zawiszy sprawdziło się to po przerwie. Jakub Smektała dośrodkował z prawej strony w pole karne, a Kamil Drygas płaskim strzałem z szesnastu metrów doprowadził do wyrównania.

W końcówce obie strony miały swoje okazje na zdobycie kolejnych bramek. W 70. minucie z dystansu w słupek uderzył Kamil Drygas, a kilka chwil później po świetnej centrze Blażo Igomanuwica napastnik Szymon Lewicki z pięciu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z drugiej strony kilka dobrych okazji zmarnował doskonale znany bydgoskiej publiczności Paweł Abbott.

- Obie drużyny miałe swoje okazje na podwyższenie rezultatu. Moim zdaniem remis jest sprawiedliwym rezultatem - powiedział po mecz przed kamerami Polsatu Sport pomocnik gości Kamil Drygas.

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

1:0 - Siemaszko 27'

1:1 - Drygas 48'

W 39. minicie Marcus Vinicius da Silva (Arka) nie wykorzystał rzutu karnego (Łukasz Sapela obronił).

Składy:

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Marcus Vinicius da Silva, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Michał Renusz (82' Patrik Lomski), Rafał Siemaszko (77' Paweł Wojowski), Paweł Abbott.

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski (46' Blazo Igumanović), Piotr Stawarczyk, Łukasz Nawotczyński, Krzysztof Nykiel (70' Sebastian Kamiński), Kamil Drygas, Alvarinho, Maciej Kona, Szymon Lewicki, Jakub Łukowski (62' Kamil Żylski), Jakub Smektała.

Żółte kartki: Alvarinho, Kona, Nawotczyński (Zawisza).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).