Jesteś tutaj: HomeSportZawisza odrabia straty

Zawisza odrabia straty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 16 maj 2015 11:14

Do końca rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy zostało jeszcze pięć spotkań, dla bydgoskiego Zawiszy jest to ostatni dzwonek, aby odbić się ze strefy spadkowej. Ważnym krokiem w tym kierunku było wczorajsze zwycięstwo nad Koroną Kielce, w ramach rozgrywek w grupie spadkowej.Na

Na ostatnie mecze liga została podzielona na dwie części – mistrzowską i spadkową, w których rywalizuje ze sobą po 8 drużyn.

W ramach 32 kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zawisza podejmował u siebie Koronę Kielce i trzeba powiedzieć, że gospodarze spokojnie kontrolowali całe spotkanie. Już w 5 minucie prowadzenie dla Zawiszy uzyskał Alvarinho, zaś 5 minut później podwyższył na 2:0 z rzutu karnego. Przed zejściem do szatni na przerwę bramkę dla gospodarczy zdobył jeszcze Josip Bariśić. W drugiej połowie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, którą dla Korony Kielce zdobył w 56 minucie Piotr Malarczyk.

Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce 3:1

Ciekawym dla Zawiszy spotkaniem będzie dzisiejsza rywalizacja GKS Bełchatów z Podbeskidziem Bielsko Biała – jeżeli zakończy się on remisem lub wygra Podbeskidzie, to niebiesko-czarni awansują na przedostatnią pozycję w tabeli. Do Korony Kielce Zawisza traci obecnie zaledwie 1 punkt.