Jesteś tutaj: HomeSportKujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport niedziela, 20 wrzesień 2020 11:38

Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy skrót z pojedynku Sportisu z Kujawianką Izbica Kujawska, w którym piękną bramką z przewrotki Łukasz Galanciak doprowadził do remisu i odebrania liderującemu wówczas Sportisowi dominacji w lidze. W tym tygodniu Kujawianka podejmowała u siebie Zawiszę Bydgoszcz, ten mecz zakończył się również remisem 1:1. Zajmująca dopiero 12 lokatę Kujawianka w ostatnich dwóch tygodniach namieszała zatem trochę w czole tabeli odbierając punkty pretendentom do awansu.

 

Po słabym początku sezonu budzi się też Legia Chełmża, który przed tygodniem pokonał jednego z pretendentów do awansu Wdę Świecie, wczoraj Legia sensacyjnie pokonał Sportis. Goście z Łochowa nie wykorzystali w tym meczu rzutu karnego. Za tydzień Legię podejmie natomiast Zawisza.

 

W innych meczach: Włocłavia bardzo wysoko 9:1 pokonała KS Brzozę, dołujący w tym sezonie Lech Rypin 1:1 zremisował z Chemikiem Bydgoszcz, Sparta Brodnica urwała po bezbramkowym remisie punkt wiceliderowi Liderowi Włocławek, Pogoń Mogilno pokonała 5:2 Wdę Świecie, natomiast BKS Bydgoszcz 4:3 pokonał Unię Gniewkowo.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj