Jesteś tutaj: HomeSportNasz bohater!

Nasz bohater!

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport wtorek, 19 listopad 2019 23:22
Nasz bohater! Piotr Molecki/East News

We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

Biało-czerwoni dość dobrze rozpoczęli ten mecz, bowiem już w 5 minucie Sebastian Szymański otworzył wynik. Prowadzenie jednak nasza reprezentacja utraciła już w 14 minucie po golu Tima Matavza. Po zmianie stron, w 54 minucie na 2:1 podwyższył Robert Lewandowski, ale prowadzenie ponownie biało-czerwoni utracili w 60 minucie. Polacy mecz wygrali po bramce z 81 minucie, gdy po ograniu kilku obrońców Lewandowski zagrał do Grosickiego, a ten dośrodkował Jackowi Góralskiemu, który zamknął to spotkanie.

Zdjęcie z meczu ze Słowenią

Jacek Góralski występuje na co dzień w barwach mistrza Bułgarii Ludogorca Rozgrad, swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał jednak w barwach Zawiszy. Sam się szczyci, że wywodzi się z bydgoskiego Londynka. Góralski jest również ambasadorem Zawiszy, gdy jest w Polsce bywa gościem na meczach Zawiszy.