Jesteś tutaj: HomeSportWycofanie AF Brzozy z rywalizacji z Zawiszą już pewne

Wycofanie AF Brzozy z rywalizacji z Zawiszą już pewne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 12 marzec 2017 12:54

Klub Akademii Piłkarskiej Brzoza obok Zawiszy Bydgoszcz i Wisły Fordon stawiany był jako główny pretendent do awansu do A-klasy. Już kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że w przypadku klubu z Brzozy szykuje się fuzja – teraz te informację się potwierdzają.

Dotychczasowy trener AF Brzoza Piotr Mielczarek z grupą kilkunastu piłkarzy wzmocnią klub z V ligi (2 klasy wyżej od B-klasy) KS Łochowo, który walczy obecnie o utrzymanie w lidze. Jednocześnie trener Mielczarek będzie głównym trenerem V-ligowej drużyny. Zespół ma zmienić nazwę na KS Łochowo / AF Brzoza.

 

Nie wiemy nadal tylko, czy AF Brzoza wycofa się z B-klasy, czy ta klasa rozgrywkowa posłuży za zespół rezerw. Spodziewać się można natomiast, że dla KS Łochowo / AF Brzoza najważniejszym celem będzie utrzymanie w V-lidze, stąd też rywalizacja z Zawiszą i Wisłą nie będzie traktowana priorytetowo.

 

Jeden z lepszych piłkarzy AF Brzoza w rundzie jesiennej Patryk Bereza z kolei od wiosny będzie reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz. Dobre jego występy w meczach sparingowych pokazują, że może być on kluczowym zawodnikiem zespołu niebiesko-czarnych. Bereza wpisał się chociażby na listę strzelców wczoraj w sparingu z Orłem Osiek, rozgrywanym w Wielkopolsce.

 

Taki obrót spraw sprawia, że arcyważny będzie mecz inauguracyjny rundy wiosennej, w czasie którego w Zawisza Bydgoszcz (wicelider) podejmie Wisłę Fordon (lider). Oba kluby mają taką samą liczbę punktów. Mecz ten rozegrany zostanie w Potulicach.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja