Jesteś tutaj: HomeRegionCoraz bliżej chaosu na kolei

Coraz bliżej chaosu na kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 14 listopad 2015 15:55

Czas ucieka, a my nadal nie wiemy kto będzie od połowy grudnia wykonywał w województwie kujawsko-pomorskim przewozy kolejowe na liniach regionalnych. Urząd Marszałkowski próbuje się odwołać od niekorzystnych dla siebie rozstrzygnięć i cały czas analizuje nową sytuację.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu Zarząd Województwa zdecydował, że od połowy grudnia powierzy przewozy na liniach zeelektyfikowanych bez przetargu Przewozom Regionalnym. Obsługująca obecnie większość tras Arriva zaskarżyła to postępowanie do sądu, a ten przyznał przewoźnikowi rację.

 

Zdaniem Arrivy powinnien być rozpisany nowy przetarg, a do czasu jego rozstrzygnięcia przewozy powinna nadal wykonywać ta firma. Urząd Marszałkowski odwołał się od decyzji sądu, zaś powstałą obecnie sytuację analizuje. Nie mamy zatem konkretnego sygnału, jak powstała sytuacja ma zostać rozwiązana.

 

Czasu jest jednak coraz mniej, przez co rośnie ryzyko chaosu kolejowego w kujawsko-pomorskim po 14 grudnia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas