Jesteś tutaj: HomeRegionCzy Sejm odrzuci metropolitarną poprawkę Senatu?

Czy Sejm odrzuci metropolitarną poprawkę Senatu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 04 październik 2015 20:20

W ubiegłym tygodniu Senat zdecydował, że związki metropolitarne będą mogły obszary liczące przynajmniej 350 tys. mieszkańców, a nie jak wcześniej planowano 500 tys. Otwiera to Toruniowi teoretyczną drogą do swojej metropolii, ale ta poprawka ma znaczenie także dla Białegostoku, Lublina i Kielc.

Pod koniec tygodnia rozpocznie się ostatnie posiedzenie Sejmu VII kadencji, najprawdopodobniej w jego programie znajdą się poprawki Senatu. Na chwilę obecną nie jest znane oficjalne stanowisko rządu w sprawie tych poprawek. Inicjatorzy ustawy metropolitarnej mogą jednak wnioskować o ich odrzucenie, gdyż przewracają one porządek w ustawie wypracowanej przez Sejm.

 

Może zabraknąć jednak większości dla odrzucenia poprawek Senatu. Bardzo jest prawdopodobne, że zostaną one poparte przez PiS, gdyż główni beneficjenci senackich poprawek to ściana wschodnia – Kielce, Białystok i Lublin. Być może w podobny tok rozumowania pójdzie PSL lub SLD. Głosowanie przeciwko tej poprawce może być bowiem źle odebrane przez społeczności tych miast przed wyborami.

 

Głosowań nad poprawkami senackimi w Sejmie spodziewać się możemy w piątek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas