Jesteś tutaj: HomeRegionZIT zatwierdzony przez Komitet Sterujący

ZIT zatwierdzony przez Komitet Sterujący

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 28 maj 2015 14:36

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT, na którym jak informuje nas bydgoski ratusz, jednogłośnie zaakceptowano treść nowego porozumienia. Uroczyste jego podpisanie zaplanowano na 29 czerwca, gdyż w tej sprawie będą musiały wypowiedzieć się też niektóre rady gmin, w tym Rada Miasta Bydgoszczy.

 

W myśl tego porozumienia Prezydent Miasta Bydgoszczy będzie reprezentował wszystkich członków porozumienia ZIT i będzie odpowiadał za realizację ZIT. To kolejny i bardzo ważny krok w kierunku pozyskania ponad 300 mln EUR na zadania realizowane w ramach ZIT – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Treść aneksu do obowiązującego od kwietnia ubiegłego roku porozumienia, w najbliższym czasie zostanie przedstawiona bydgoskim radnym, którzy będą musieli zmiany zaakceptować w głosowaniu. Najprawdopodobniej radni będą debatować o tym na sesji w dniu 24 czerwca.

 

Nieoficjalnie możemy jednak wspomnieć, o czym już wcześniej pisaliśmy, że aneks zawiera furtkę do przekształcenia porozumienia w stowarzyszenie w przyszłości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)