Jesteś tutaj: HomeRegionBydgoszcz praktycznie bez reprezentanta w Zarządzie Województwa

Bydgoszcz praktycznie bez reprezentanta w Zarządzie Województwa

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 01 grudzień 2014 22:41

Co prawda wicemarszałkiem został obecny wicewojewoda Zbigniew Ostrowski, który od pewnego czasu mieszka w Bydgoszczy. Do Zarządu Województwa został on wybrany jednak nie przez bydgoskie struktury PO (mające mandat demokratyczny), lecz nominowany przez wybranego w okręgu toruńskim Piotra Całbeckiego. Z reakcji bydgoskich działaczy PO można odnieść wrażenie, że tego wyboru nie akceptują.

 

O braku akceptacji mogą świadczyć stanowcze reakcje minister Teresy Piotrowskiej, czy radnej Doroty Jakuty, zapewne zadowolony z tych rozstrzygnięć nie jest także Zbigniew Pawłowicz, który uzyskał w Bydgoszczy największe poparcie. Można odnieść wrażenie, że marszałek Całbecki wybrał sobie najbardziej wygodnego współpracownika, który nie będzie zbytnio się unosił jeżeli chodzi o interes Bydgoszczy.

 

- Kolejny raz zakpiono z 1 mln i 35 tys. mieszkańców zachodniej części województwa. Zbigniew Ostrowski to największe rozczarowanie dzisiejszej sesji. Zbyszku nie jesteś reprezentantem Bydgoszczy w Zarządzie Województwa! – skomentował głosowanie radny Roman Jasiakiewicz, który w czasie obrad forsował kandydaturę Zbigniewa Pawłowicza na marszałka.

 

Kpina z demokracji

Co ciekawe w głosowaniu tajnym kandydatura Zbigniewa Ostrowskiego została odrzucona. Marszałek Całbecki tym się jednak nie przejął, poprosił o przerwę, po której odbyło się ponowne głosowanie, tak jakby nigdy nic. W międzyczasie prowadząc zakulisowe rozmowy w gabinecie. Czyli tak naprawdę zakpiono z demokracji.

 

- Korupcja polityczna kwitnie w najlepsze – używa stanowczych słów w komentarzu Roman Jasiakiewicz.

 

Bydgoska Platforma Obywatelska do poniedziałkowych wydarzeń zamierza się odnieść we wtorek w trakcie konferencji prasowej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów