Jesteś tutaj: HomeRegionKłopotek uważa, że Całbecki nie powinien rządzić trzeciej kadencji

Kłopotek uważa, że Całbecki nie powinien rządzić trzeciej kadencji

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Regionalne wtorek, 18 listopad 2014 19:03

Szczątkowe wyniki wyborów do Sejmiku wskazują na zwycięstwo PSL, przy podziale mandatów będą mogli oni liczyć jednak na około 5 radnych, stąd też cały czas największą siłą będzie w tej izbie samorządowej Platforma Obywatelska. Polskie Stronnictwo Ludowe zamierza kontynuować koalicję z PO.

W Rozmowie dnia radia PiK poseł PSL Eugeniusz Kłopotek przyznał, że dobrze by było, aby w tej kadencji marszałkiem była osoba związana z zachodnią częścią województwa -   Nie dziwię się tym oczekiwaniom, że tym razem powinien być marszałek z tego okręgu, czyli z Bydgoszczy, z tej strony Wisły – tłumaczył w radiu Kłopotek.

 

- Dwie kadencje był marszałek Achramowicz z Torunia, następnie dwie kadencje był marszałek Całbecki z Torunia, a wiec aż ciśnie się na usta powiedzenie, że tym razem powinien być marszałkiem kandydat wyłoniony z tej strony Wisły. Idąc na skróty nazwijmy to – z Bydgoszczy – kontynuował parlamentarzysta.

 

PSL decyzję w sprawie tego kto będzie marszałkiem zamierza jednak pozostawić PO - Z naszej strony będą jedną sugestie, aby ten ciężar przenieść jednak na zachodnią stronę Wisły. Wszystko zależy od włocławian.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów