Jesteś tutaj: HomeRegionPosłowie Girzyński i Zbonikowski też lubią podróżować po Europie samochodami

Posłowie Girzyński i Zbonikowski też lubią podróżować po Europie samochodami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 13 listopad 2014 14:16

W Sejmie nadal trwa burza po aferze z udziałem czwórki młodych posłów PiS, którzy zostali już wyrzuceni z partii. SLD chce, aby prokuratura zbadała, czy nadużyć nie dopuścili się też inni parlamentarzyści. Kancelaria Sejmu ujawniła wykaz podróży służbowych samochodem w tej kadencji. Wśród najbardziej aktywnych miłośników tego środka lokomocji znalazło się dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości z kujawsko-pomorskiego.

 

Do Strasburga z Warszawy z przesiadką w Amsterdamie można dolecieć samolotem w niecałe 4,5 godziny. Koszt takiej podróży to wynosi około tysiąca złotych . W przypadku podróży samochodem kilometrówka koszty są dwukrotnie wyższe. Nie mówiąc już o tym, że pokonanie ponad 1,2 tys. km zajmuje według map Google 11,5 godziny.

 

Poseł PiS Zbigniew Girzyński z Torunia do Strasburga samochodem na Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy jeździł w tej kadencji 8 razy, za co Kancelaria Sejmu zapłaciła ponad 22 tys. zł. Girzyński w tej kadencji odwiedził też raz Berlin, gdzie odbywało się posiedzenie Komisji ds. Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju ZPRE – za co pobrał 1232,76 ryczałtu.

 

Z kolei lider kujawsko-pomorskich struktur PiS, poseł Łukasz Zbonikowski z Włocławka do Straburga samochodem jeździł także 8 razy, głównie w terminach zbliżonych do Girzyńskiego. Także samochodem pojechał na to samo posiedzenie co toruński poseł do Berlina. Koszty poniesione przez Kancelarię Sejmu były podobne.

 

 

Jedną podróż odbył także poseł Łukasz Krupa z Twojego Ruchu do Wiednia. Kosztowała ona Sejm 1603,23 zl. Jest to jednak niższy koszt niż Kancelaria Sejmu pokrywała posłom udającym się do stolicy Austrii samolotami. Krupa uczestniczył we Wiedniu w sesji zimowej ZP OBWE.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)