Jesteś tutaj: HomeRegionPiotrowska była ostatnim wojewodą bydgoskim

Piotrowska była ostatnim wojewodą bydgoskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 21 wrzesień 2014 14:49

Nowym ministrem spraw wewnętrznych została posłanka Teresa Piotrowska. Wiele osób wypomina jej w kuluarach, że to za czasów urzędowania jako wojewody Chojnice administracyjnie znalazły się w kręgu wpływów Gdańska.

 

Nie ulega wątpliwości, że w tym okresie Piotrowska była najwyższym przedstawicielem interesu Bydgoszczy, stąd też odłączenie powiatu chojnickiego na pewno musi zaliczyć jako swoją porażkę. Nie kryje tego część bydgoskich samorządowców.

 

Duże znaczenie przyszłej przynależności Chojnic miała uchwała Rady Miejskiej z 1998 roku, gdy radni w tajnym głosowaniu uznali, że chcą być włączeni w skład województwa pomorskiego. Gościem tego posiedzenia była wojewoda Teresa Piotrowska, który później tę uchwałę i tak unieważniła, gdyż niebyła zgodna z prawem.

 

Treść tej uchwały jak się dowiadujemy przekazano jednak niemalże od razu do Senatu, gdzie toczyły się zaawansowane prace nad podziałem kraju na województwa. Uchwała ta mimo, że nielegalna, mogła mieć znaczący wpływ na decyzję o odłączeniu powiatu chojnickiego.

 

Do tematu będziemy wracać.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy