Jesteś tutaj: HomeRegionOszuści polują na seniorów

Oszuści polują na seniorów

Napisane przez  Redakcja / KPP Mogilno Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 29 październik 2012 11:32

Do 73-letniej mieszkanki Mogilna zadzwonił mężczyzna podający się za 17-letniego wnuczka, który następnie przekazał telefon rzekomemu policjantowi.

 

Z przekonaniem wyjaśnił kobiecie, że jej 17-letni wnuczek spowodował w Warszawie groźny wypadek drogowy. Wyjaśniał, że chłopak jechał bez prawa jazdy, rozbił samochód kolegi i spowodował poważne obrażenia u dwóch osób. Mężczyzna przyznał, że jest szansa aby uchronić wnuczka przed poważnymi konsekwencjami jego zachowania. Zasugerował, że sprawa jest „delikatna” i na jej załatwienie musiałaby wyłożyć 26.000 złotych. – relacjonuje zdarzenie kom. Tomasz Rybczyński, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

 

Mimo, że starsza kobieta faktycznie miała wnuczka w wieku 17-lat sprawę postanowiła skonsultować z rodziną i poinformować o zdarzeniu policję. Niestety nadal wiele osób w starszym wieku daje się nabierać na popularną metodę ,,na wnuczka”. Nigdy, pod żadnym pozorem, nie przekazuj pieniędzy nieznajomym. Możesz  stracić oszczędności swojego życia – ostrzega przed oszustami komisarz Rybczyński - Policjanci nie mają prawa żądać pieniędzy za „załatwienie sprawy” lub „przymknięcie oka” na naruszenie prawa. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Jeśli ktoś w taki sposób próbuje nakłonić cię do przekazania gotówki, dzwoń natychmiast na numer 997 lub 112 i poinformuj o tym Policję.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy