Jesteś tutaj: HomeRegionNie wpuszczono bydgoszczan na mecz Olimpii

Nie wpuszczono bydgoszczan na mecz Olimpii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 27 październik 2012 20:17

Meczu derbowego pomiędzy Olimpią Grudziądz a Zawiszą Bydgoszcz nie mogli obejrzeć mieszkańcy Bydgoszczy. W kasie odmawiano im sprzedaży biletów z powodu adresu zameldowania w ich dowodzie osobistym.

 

We wtorek pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się manifestacja kibiców Zawiszy, którzy protestowali przeciwko zamykaniu sektora gości na stadionie w Olimpii i Zawiszy. Decyzję w tej sprawie podjęła bowiem wojewoda Ewa Mes. Od tej decyzji odwoływał się grudziądzki klub do Ministra Spraw Wewnętrznych. Odwołanie nie zostało jednak przyjęte.

 

Mimo zakazu dla zorganizowanej grupy kibiców, z Bydgoszczy pojechało do Grudziądza kilkuset fanów Zawiszy którzy liczyli, że kupią bilety jako osoby indywidualne. Organizatorzy meczu poszli jednak o krok dalej i zakazali sprzedaży biletów mieszkańcom Bydgoszczy. Takie działanie może już podchodzić pod łamanie swobód obywatelskich.

 

To co się dzieje wokół polskiej piłki to skandal. Dziś w Grudziądzu nie wpuszczono mieszkańców Bydgoszczy na stadion Olimpii. To pozbawianie podstawowych praw obywatelskich obywatelom naszego kraju – komentuje sytuację będący w Grudziądzu działacz bydgoskiego PiS Mariusz Walenciak.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy