Jesteś tutaj: HomeRegionPrzewodniczący Episkopatu obawia się o przyszłość narodu

Przewodniczący Episkopatu obawia się o przyszłość narodu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 20 kwiecień 2014 17:25

Ponad 2 mln osób na emigracji i Polska na krawędzi demograficznej katastrofy – to zdaniem Przewodniczącego Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego wielkie zagrożenia dla narodu polskiego. Z tego powodu modlił się on w czasie Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w poznańskiej katedrze o obecność Zmartwychwstałego w serach Polaków.

- Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie w naszych rodzinach! Gdy lawinowo rośnie liczba rozwodów, gdy w popularnych serialach promuje się mentalność rozwodową, a cudzołóstwo przedstawia jako wyraz wyzwolenia – chroń miłość i jedność małżeńską – mówił abp Stanisław Gądecki - Gdy nasza ojczyzna staje przed groźbą demograficznej katastrofy, otwieraj serca młodych na powołanie rodzicielskie. Pomóż im zrozumieć, że życie bez ślubu, życie na próbę, życie poświęcone zaspokajaniu egoistycznych pragnień zawsze prowadzi do rozczarowań i dramatów.

 

Hierarcha kościelny modlił się też o oświecenie w życiu publicznym - Pomóż nam rozbudzić odpowiedzialność za ojczyznę i solidarność między rodakami. Uzdolnij nas do przeciwstawiania się ideologiom, które niszczą naszą chrześcijańską tożsamość i osłabiają życie narodowe.

 

W opinii abp Gądeckiego największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa w Polsce wcale nie jest wojujący ateizm, ale oziębłe serca chrześcijan.

 

Abp. Stanisław Gądecki wyraził niepokój z powodu, iż ponad 2 mln Polaków musi szukać pracy po za granicami swojej ojczyzny, co jest zagrożeniem dla ich ducha polskości.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas