Jesteś tutaj: HomeRegionPowstanie komisji mającej kontrolować fundusze unijne utknęło w komisji

Powstanie komisji mającej kontrolować fundusze unijne utknęło w komisji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 kwiecień 2014 23:52

W dniu 22 stycznia Klub Parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożył w Sejmie projekt uchwały zmieniającej regulamin parlamentu. Zakładał on powstanie Komisji Kontroli Inwestowania Środków Otrzymywanych z Unii Europejskiej, której członkowie badali by czy rząd oraz marszałkowie województw wydatkują środki unijne we właściwy sposób.

Prace tej komisji zapewne cieszyły by się dużym zainteresowaniem w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie samorządowcy zarzucają marszałkowie nie do końca sprawiedliwy podział pieniędzy. Z kolei radni sejmiku nie mają zbytniego wpływu na podział funduszy przez marszałków. Stąd też nowa komisja zwiększyła by społeczną kontrolę w tym zakresie.

 

Jeszcze styczniu projekt uchwały został przekazany do Komisji Regulaminowej i Sprawie Poselskich i tam właściwie utknęła. Bowiem do dzisiaj ta uchwała nie została przez nią zbadana. Na chwilę obecną nie wiemy nawet kiedy odbędzie się kolejne posiedzenie tej komisji, gdyż termin nie jest ustalany.

 

W Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich nie zasiadają posłowie z naszego okręgu. Jej przewodniczącym jest poseł Twojego Ruchu Maciej Mroczek.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas