Jesteś tutaj: HomeRegionNarodowcy z Kujaw i Pomorza nie chcą iść do Parlamentu Europejskiego

Narodowcy z Kujaw i Pomorza nie chcą iść do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 24 listopad 2013 12:21

W najbliższych tygodniach odbywać się będą Kongresy Wojewódzkie Ruchu Narodowego, na których odbywać się będą głosowania dotyczące udziału Ruchu Narodowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego w przyszłym roku.

O tym, że jest to trudna decyzja świadczy dość burzliwa debata na sobotnim kongresie, który odbywał się w Toruniu. Za udziałem w wyborach opowiedziało się 24 delegatów, przeciwko było 29 (działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego, Unii Polityki Realnej i lokalnych stowarzyszeń popierających deklarację ideową Ruchu Narodowego).

 

Przeciwnicy startu w najbliższych wyborach uważali, że ewentualna porażka wyborcza może zaszkodzić głównemu polu działalności Ruchu Narodowego, czyli pracy u podstaw.

 

Nie oznacza to jednak, że narodowcy w przyszłorocznych wyborach nie wystartują, gdyż ostateczna decyzja zostanie podjęta w oparciu o wyniki kongresów z całego kraju.

 

Delegaci jednogłośnie podjęli także deklaracje, że jeżeli ktoś uzyska mandat posła do Parlamentu Europejskiego z ramienia Ruchu Narodowego, to zobowiąże się oddać 50% swojego uposażenia na rzecz wspierania inicjatyw narodowych.

 

W kongresie uczestniczyli ludzie dość młodzi. W wielu wystąpieniach podkreślano, że to właśnie młodzi Polacy mogą przynieść nową jakość w życiu publicznym.  

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP