Jesteś tutaj: HomeRegionSetki tysięcy Polaków pokazało sprzeciw wobec polityki rządu (fotorelacja)

Setki tysięcy Polaków pokazało sprzeciw wobec polityki rządu (fotorelacja)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 15 wrzesień 2013 01:01

Ulicami Warszawy przeszła w sobotę manifestacja zorganizowana przez największe centrale związkowe w Polsce i liczne organizacje wspierające. Przez stolicę przeszła ponad 120 tys. związkowców, niektóre źródła informują nawet o liczbie 200 tys.

 

Dość lekceważenia społeczeństwa – to hasło przewodnie protestów, które trwały od środy. Kulminacja miała miejsce w sobotę, gdy z trzech miejsca stolicy wyruszyły trzy duże manifestacje zorganizowane kolejno przez: NSZZ Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

 

Zakończyły się one na rondzie De Gaulle, gdzie przedstawiono teatr małp. Zwierzęta na twarzach nosiły zdjęcia ministrów rządu Tuska – Im chodzi tylko o to, aby dorwać się  bananów, których nigdy nie mają dosyć – mówił spiker, mając na myśli pieniądze i dobra materialne.

 

Później w kierunku Placu Zamkowego ruszyła wspólna manifestacja. Przyciągnęła ona szeroki wachlarz środowisk, byli bowiem nawet anarchiści oraz goście z zagranicy, między innymi związkowcy z Litwy i Szwajcarii.

 

Jednym z istotniejszych postulatów było umożliwienie powszechniejszego dostępu do referendów, tak aby po zebraniu 500 tys. podpisów obywateli odbywało się ono obligatoryjnie. Dzisiaj potrzebna jest zgoda Sejmu, a ten jak pokazuje doświadczenie, tego typu wnioski obywatelskie mimo zebrania milionów podpisów odrzucał.

 

 

Nasz region reprezentowało około 2 tys. osób. Głównie związkowców z Solidarności i OPZZ. Jedyną partią z kujawsko-pomorskiego, która publicznie się pokazała była Solidarna Polska. 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas