Jesteś tutaj: HomeRegionCeny rzepaku idą łeb na szyje, rolnicy bardzo zaniepokojeni

Ceny rzepaku idą łeb na szyje, rolnicy bardzo zaniepokojeni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 30 lipiec 2013 16:58

Spadające z tygodnia na tydzień ceny rzepaku i zbóż oraz konkurencja z Ukrainy, to obecnie największe zmartwienia polskich rolników, w tym także tych z kujawsko-pomorskiego.

Ceny rzepaku spadły bardzo nisko i spadają dalej z tygodnia na tydzień ­– mówi nam Janusz Walczak z Solidarności Rolników Indywidualnych w okręgu bydgoskim – Dodatkowo sprowadzany jest tańszy rzepak z Ukrainy.

 

Walczak skarży się, że nie ma zainteresowania problemami rolników ze strony służb wojewody – Oni chyba czekają, aż  zaczną się niepokoje społeczne.

 

Sprawami rolników zainteresowany ma być tylko toruński poseł PiS Jan Ardanowski.

 

Walczak ma obawy, że wielu rolników może nie przetrwać na rynku – Rząd nie ma żadnej polityki. Udają, że nic się nie dzieje, aby przetrzymać do końca kadencji.

 

Grupa rolników z Wtelna pod Bydgoszczą zapowiada podjęcie akcji protestacyjnych. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja