Jesteś tutaj: HomeRegionDrogowcy będą rozmawiać z władzami Tucholi o obwodnicy

Drogowcy będą rozmawiać z władzami Tucholi o obwodnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 03 lipiec 2013 16:38

W Tucholi krzyżują się trzy drogi wojewódzkie, przez co większość ruchu jaki generowany jest w mieście  powstaje po przez tranzyt.  Dzienne natężenie ruchu w mieście dochodzi do 10 tys. pojazdów na dobę. Od wielu lat mieszkańcy bezskutecznie zabiegają o obwodnicę, która mogła by  odciążyć ruch w mieście.

Przez pewien okres grupa obywateli postulowała nawet odłączenie powiatu tucholskiego do województwa pomorskiego. Ten temat jedna ostatnio umarł, pojawia się dodatkowo także szansa, że obwodnica w najbliższych latach powstanie.

 

Tuchola może liczyć na 50% dofinansowania na tę inwestycję z budżetu marszałkowskiego. Do tej pory największym problemem dla tej dotacji była kwestia opracowania trasy przebiegu obwodnicy. Jeden z wariantów który zakładał przejście przez Brdę poniżej Rudzkiego Mostu został odrzucony przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, natomiast alternatywna wersja wywołała sprzeciw mieszkańców jednego z osiedli.

 

Decyzją  Zarządu Województwa kolejne podejście do tematu obwodnicy wykonać ma Zarząd Dróg  Wojewódzkich. W najbliższych dniach  odbędzie się spotkanie w tej sprawie. Chcemy poznać  opinie i uwagi lokalnego samorządu i przedstawicieli mieszkańców. Będziemy starali się je uwzględnić przygotowując specyfikację istotnych warunków zamówienia dla studium  techniczno-ekonomiczno-środowiskowych uwarunkowań. To opracowanie odpowie jakie są  możliwe warianty przebiegu i który z nich jest najlepszy – wyjaśnia nam Michał Sitarek, rzecznik ZDW. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja