Jesteś tutaj: HomeRegionBudowa drogi S-10 opóźni się o kilka miesięcy

Budowa drogi S-10 opóźni się o kilka miesięcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 29 październik 2020 18:20

Na przełomie 2020 i 2021 roku planowano ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Opóźnia się jednak uprawomocnienie decyzji środowiskowej – do wydanej bowiem 24 lutego 2020 roku decyzji środowiskowej złożono jednak szereg odwołań, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska planował rozpatrzyć je do 26 października.

 

W tym terminie jednak GDOŚ do sprawy się nie odniósł, pojawił się natomiast komunikat, że z uwagi na,,skomplikowany charakter sprawy” wyznaczono nowy termin jej rozpatrzenia – 29 stycznia 2021 roku. Oznacza to opóźnienie o kilka miesięcy rozpisania przetargu na wykonanie projektu i robót budowlanych.

 

Jest to kolejna zmiana terminu rozpatrzenia sprawy – termin 26 października GDOŚ wskazał w pierwszych dniach sierpnia, bowiem pierwotnie planowano rozstrzygnięcie sprawy na przełomie lipca i sierpnia.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj